Čerčil ubijao Ruse hemijskim oružjem!
Mnogi ga smatraju velikim herojem, jer, bože moj, dolazi iz demokratske Velike Britanije, ali on nije ništa drugo nego masovni ubica - čuveni Vinston Čerčil je naredio upotrebu hemijskog oružja protiv ruskog naroda i vojnih utvrđenja koja su 1919. godine držali boljševici, tačnije crvenoarmejci.
Tada na čelu onoga što bismo mi danas zvali ministarstvo rata, Čerčil je odobrio upotrebu "M naprave", najrazornijeg hemijskog oružja do tada napravljenog, dva meseca po završetku Prvog svetskog rata. On je naredio da 50.000 komada hemijskog oružja - otprlike to možemo prevesti bombe sa hemijskim vrhom - bude izbačeno iznad sela i kasarni pod kontrolom revolucionara u severnoj Rusiji.
Ove podatke izneo je britanski pisac koji izučava istoriju, Džajls Milton (47), u knjizi Ruski rulet. U intervjuu za britanski Telegraf, Milton je istakao:
- Čerčil je baš želeo da se obračuna sa boljševicima, koji su uzeli vlast od cara Nikolaja II 1917. godine. U Porton laboratorijama u Viltšajeru je tajno razvijeno hemijsko oružje. Ono je postojalo, ali nikada nije upotrebljeno, a Čerčilova ideja je bila da to uradi u Rusiji. On je silno hteo da pomogne belogardejcima, ali britanska vlada je odbila da staje na bilo čiju stranu.
Milton je istakao da je Čerčil zagovarao i upotrebu hemijskog oružja protiv pobunjenih plemena na severu Indije.
- Bio sam šokiran kad sam video da je u jednom dopisu, govoreći o upotrebi ovog oružja, napisao da bi "trebalo da ga koristimo protiv plemena na severozapadnom frontu. Oni stvarno prave probleme, trebalo bi da bacimo gas na njih", uz napomenu da "zaista ne razume tu gadljivost oko otrovnog gasa" - istakao je Milton.
Milton je do podataka došao istražujući nacionalnu arhivu - tada je došao do dokumenta koji su pisali britanski naučnici koji su bili poslati u Rusiju da vide efekte upotrebe "M uređaja". Po tim izveštajima, ljudi koji bi udahnuli otrovni gas ubrzo bi počeli da povraćaju krv, a onda bi padali u nesvest.
Britanci su pokušali da umanje učinak ovog hemijskog oružja, tvrdeći da je broj žrtava bio ograničen, ali dokazi iz Rusije pričaju drugu priču - samo jedan vojnik je tvrdio da je 50 njegovih saboraca umrlo od trovanja pomenutim gasom.
U svakom slučaju, "M uređaj" se nije pokazao "razornim" kako se Čerčil nadao, pa su hiljade čaura sa hemijskim oružjem bačene u Belo more kraj severozapadnih obala Rusije.