Ponedeljak 9. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Četvrtak 20.06.2013.
17:41
index.hr A

SAD: Odbili je za državljanstvo, jer je ateista

Margaret Doufti (64) živi u Americi već 30 godina, ali joj je tek sad ponuđeno državljanstvo. Međutim, ako želi da postane državljanka SAD-a, Margaret se mora deklarisati kao vernica, a vera kojoj pripada mora biti okarakterisana kao nenasilna. "Gurnula im je prst u oko", jer je rekla da neće učestvovati ako SAD uđe u rat...

Sve je počelo zbog toga što nije htela da potpiše da je voljna da upotrebi oružje ako se SAD nađe u ratu...
 

Sve je počelo kad je Margaret odbila da potpiše izjavu u kojoj piše da je spremna i voljna da upotrebi oružje ako se SAD nađe u ratu "jer se moralno protivi načelima ratovanja". Dobila je odgovor da tako predstavlja pretnju sigurnosti zemlje i da se mora uključiti u neku versku organizaciju koja promoviše mir.

- Neverovatno je da su vladine agencije spremne na tako nešto. Gospođa Doufti je ateista i to se mora poštovati, tvrdi Endru Seidel iz organizacije za verske slobode.

- Imam prijatelje katolike, muslimane i Jevreje i poštujem svačiju veru. Ovde se radi samo o tome da se protivim nošenju oružja, kaže Margaret, koja je uložila žalbu na odluku.

Četvrtak 20.06.2013. 20:48
Ах, та земља неопеваних слобода...
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online