Utorak 31. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Petak 10.05.2013.
11:55
B92 A

Pas spasao dečaka ujeda zmije

Glavni junak današnje priče jeste pas bokser Koda koji je spasao trogodišnje dete, upozorivši porodicu da se u dvorištu nalazi zmija. Dogodilo se to prošle nedelje u Džordžiji. Koda je udomljen pas. Od kada je došao u novu porodicu to joj višestruko vraća. Posebno se vezao za dečaka koga prati u stopu i pomaže mu kad god može.

Kao da je poručio dečaku: Ljuti se koliko hoćeš, ali ne dam da te ujede zmija
 

Svaki put kada je dečak pokušao da priđe svom biciklu ljubimac ga je u tome sprečio. Kao što bi uradilo i svako drugo ljuto dete, on je psa tužio mami.

"Izašla sam u dvorište da vidim o čemu je reč. Koda se ponašao čudno i lajao je kao nikada pre" ispričala je dečakova majka.

Ubrzo je saznala razlog neobičnog ponašanja porodičnog ljubimca. Ispred gume od bicikla ležala je sklupčana zmija. Pas se opet postavio između dečaka i bicikla i nastavio sa lajanjem i režanjem na zmiju sve dok ga zajedno sa detetom majka nije sklonila u garažu. Zmija je, kako to obično biva u ovakvim slučajevima završila tragično.

Koda je nije bilo kakav pas. On je udomljen, a svojoj novoj porodici to višestruko vraća. Posebno se vezao za dečaka, što se vidi i na ovom primeru.

POVEZANE VESTI

Petak 10.05.2013. 13:52
100% iskren drug, do kraja
Petak 10.05.2013. 14:59
Da je covek samo upola lojalan od psa! Doduse ovde se radi o detetu a psi u vecini slucaja obozavaju decu.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online