Utorak 27. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 18.02.2010.
18:15
Tanjug A

Medvedev lično kontroliše reformu MUP-a

Ruski predsednik Dmitrij Medvedev najavio je da će rad na reformi delatnosti Ministarstva unutrašnjih poslova Rusije držati pod ličnom kontrolom, javile su ruske novinske agencije. Prema njegovim rečima, posle reformi broj pripadnika centralnog aparata MUP-a biće skoro prepolovljen, broj funkcija Ministarstva smanjen a odgovornost njegovih pripadnika povećana.

MUP-ovci da rade profesionalnije i odgovornije:Dmitrij Medvedev

Ruski predsednik, koji je danas u skupštinsku proceduru uneo paket predloga zakona o izmenama u krivičnom i krivično-procesnom zakonu, u zakonu o miliciji i o službi u organima unutrašnjih poslova, predložio je između ostalog oštrije kazne za policajce koji počine krivična dela, nego za obične građane.


Mere su, kako navodi Itar-Tass, usmerene na jačanje zaštite prava i interesa građana i organizacija.


"Odgovornost pripadnika organa unutrašnjih poslova na svim nivoima biće pojačana", rekao je ruski predsednik.


Medvedev je na sednici proširenog kolegijuma MUP-a istovremeno upozorio da društvo od policajaca očekuje efikasnije postupanje i visok profesionalizam.


Ruski predsednik je najavio da će broj pripadnika centralnog aparata Ministarstva biti skoro prepolovljen - sa 19,9 na 10.000 i rekao da je cilj predloženih mera da se MUP oslobodi funkcija koje mu ne pripadaju.


Medvedev je naložio ministru unutrašnjih poslova Rašidu Nurgalijevu da za mesec dana pripremi plan za osavremenjavanje rada MUP, uključujući antikorupcione mere i novi sistem izbora kandidata za rad u službi uz uzimanje u obzir njihovih moralno-psiholoških kvaliteta.


Takođe, ruski predsednik je obećao policajcima da će država nastaviti da brine o povećanju plata i rešavanju njihovih stambenih pitanja.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online