Nedelja 5. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
3
Sreda 13.02.2013.
10:27
Beta A

Carigradski patrijarh najdublje žali zbog povlačenja pape

Carigradski i vaseljenski patrijarh Vartolomej, duhovni vođa svetskog pravoslavlja, saopštio je da "najdublje žali" zbog povlačenja pape Benedikta XVI.

Carigradski patrijarh Vartolomej
 

Za vreme "kratkog pontifikata", ali i pre toga, on je unapređivao pravoslavno-katoličke odnose. Benedikt je iskazao mudrost i iskustvo, ostavio je pečat na zivot i istoriju Katoličke crkve, doprineo teologiji, saopštio je Vartolomej, a prenosi beogradska Verska informativna agencija (VIA).

"Mi pravoslavni ćemo Benedikta šesnaestog uvek poštovati kao dragog i vrednog prijatelja naše crkve i vernog služitelja svetoj stvari jedinstva hrišćana", naveo je vaseljenski patrijarh.

On je saopštio da se rado seća susreta sa papom 2006. na Fanaru, kao i na drugim mestima, i da se moli da "sestrinskoj rimskoj crkvi" podari dostojnog naslednika, koji bi "nastavio put ka potpunom jedinstvu".

POVEZANE VESTI

Sreda 13.02.2013. 15:12
I Crkva je politika, na žalost!
Sreda 13.02.2013. 10:45
Deklarisani ekumenista ne moze biti pravoslavac, posebno duhovni vodja svetskog pravoslavlja. Samog antigrista ce ustoliciti jedan od ovakvih "duhovnika" po prorocanstvu
Sreda 13.02.2013. 13:19
Свети Филарет Московски: „Папизам је сличан плоду, чији се омотач хришћанске црквености, наслеђен од давнина, постепено распада, да би открио њихову антихришћанску срж."
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online