Korporativna pedofilija hara svetom
Korporativna pedofilija, pojam koji su skovali Australijanci, odnosi se na seksualizaciju dece za potrebe reklamne industrije, odnosno prodaje razno raznih proizvoda. Jedan od klasičnih primera su reklamne kampanje za odeću za devojčice u kojima se one pojavljuju u mrežastim čarapama i minićima, sa dekolteima i kompletno našminkane.
Pojavljuju se na crvenim tepisima, spremno i izazovno poziraju pred fotoaparatima, nose kratke i prekratke haljinice, visoke čizme s platformama, štiklice, našminkane su i isfrizirane, reklamiraju odeću, glume, popularne su. Pravi holivudski "celebriti". I ne bi to bilo ništa čudno da dve trenutno najpopularnije devojčice u Americi, koje su krenule ovim putem, Noa Sajrus i Emili Grejs Rivs, nemaju samo 10 i 8 godina.
Obe imaju veb stranice za fanove na kojima su stotine njihovih fotografija, od kojih su mnoge vrlo privatne, porodične, a mnoge i vrlo diskutabilne, moglo bi se reći neprikladne za devojčice tih godina.
Naime, najpopularnija fotografija na stranici osmogodišnje Emili Grejs (više od 1.400 “klikova”) pokazuje nju i njenu drugaricu Noe u roze kupaćim kostimima u “ozbiljnim”, odraslim pozama.
Fotografija je napravljena u pauzi foto sešna za firmu "Ooh! La, La! Couture“, čiju odeću njih dve reklamiraju. Ovih dana se digla velika bura kada se najavilo da će osmogodišnja Emili za istu firmu raditi reklame za linijie donjeg rublja za devojčice. Iako su predstavnici "Ooh! La, La!“ brzo demantovali tu priču, mediji su se još brže raspisali o odevanju Noe i Emili, o tome šta je prikladno i neprikladno za decu, pa makar ona bila i iz Hoivuda.
A njihova odeća je u najmanju ruku neprimerena - kratke lepršave “balerina suknjice” s tigrastim šarama, minići i mrežaste najlonke, dekoltei, a sve u kombinaciji s kožnim čizmama do kolena i kompletnom šminkom.
Da je kojim slučajem firma "Ooh! La, La! Couture“ registrovana u Australiji, karijera im ne bi dugo trajala jer bi ih vlasti progonile za “korporativnu pedofiliju”. Australijska vlada ovaj pojam detaljnije opisuje kao slučaj kada neki proizvođač odeće za svoju reklamu fotografiše vrlo mlade devojčice ili dečake na način i u pozama koje kod odraslih osoba bude seksualne asocijacije.
Pojednostavljeno, devojčica koja pozira poput odrasle žene ili devojke. Iz finansijskih razloga devojčice su danas “hiperseksualizovane” i izgleda kao da to nikome na smeta. Imaju sve manje vremena za detinjstvo, a sve češće im se ono gotovo ne dopušta. I što je još gore, u to ih guraju roditelji.