Nedelja 21. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
4
Četvrtak 08.11.2012.
03:32
Beta A

Putin odmah pozvao Obamu u Moskvu

Ruski predsednik Vladimir Putin pozvao je u posetu Moskvi pobednika predsedničkih izbora u SAD Baraka Obamu, kako bi bio nastavljen "konstruktivan rad" dve zemlje.

Da li će Obama na početku svog drugog mandata posetiti Rusiju?
 

Kremlj je saopštio da je Putin izrazio nadu da će biti nastavljen "konstruktivan rad" na bilateralnim odnosima Rusije i SAD, kao i na međunarodnim i regionalnim pitanjima.

"Saradnja zemalja kao što su Rusija i SAD ima ključni značaj za stabilnost i bezbednost u svetu", navodi se u saopštenju Kremlja.

Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov je u intervjuu listu Moskovske novosti rekao da će Rusija nastaviti da sarađuje sa Obamom i da je spremna da "ide onoliko daleko koliko je to spremna američka administracija". On je dodao da je Moskva spremna na saradnju sa SAD, poštujući principe "jednakosti" i uzajamnog poštovanja i interesa.

Obama je poslednji put posetio Rusiju 2009. godine kada je predsednik te države bio sadašni premijer Dmitrij Medvedev, ali su odnosi dve zemlje počeli da se pogoršavaju još pre nego što je Putin treći put izabran za predsednika, navodi agencija Frans pres.

Putin je tada optužio SAD da finansiraju organizatore opozicionih demonstracija u Rusiji i zabranio rad u Rusiji Agencije SAD za međunarodni razvoj (USAID), a nevladine organizacije koje su okvalifikovane kao "agenti iz inostranstva" stavljene su pod strogu kontrolu.

Ruski premnijer Dmitrij Medvedev je na svom Tviter nalogu pozdravio to što je za predsednika jedne "velike uticajne države" izabran čovek koji Rusiju "ne smatra neprijateljem broj jedan". Tako je, podseća Frans pres, tokom predizborne kampanje Rusiju okvalifikovao Obamin rival Mit Romni.

Mada ne očekuje značajne promene u odnosima Vašingtona i Moskve, novinarka Marija Lipman ističe da sada postoje značajna neslaganja dve zemlje, posebno po pitanju Sirije, antiraketnog štita i zbog isterivanja USAID-a iz Rusije.

POVEZANE VESTI

Četvrtak 08.11.2012. 08:25
Sastanak radi obostranih interesa i dogovora Obama se pokazao nešto racionalniji i fleksibilniji od svog protivnika oko Rusije . Putin je uvek bio sklon dogovoru sa amerima ps jasno je svima da smo mi u zoni uticaja zapada i tako ce i ostati tako da nece biti nista u nasu korist Rusiju najvise zanima Ukrajna i Belorusija koje su tampon zone ,centralna Azija gde je glavni konkurent Kina i na kraju Sirija mi smo im verovatno na zadnjem mestu zbog opšteg geostrateškog polozaja nase zemlje a to su Rusi pokazali vise puta da sem ekonomije ovde nemaju interesa.
Četvrtak 08.11.2012. 04:39
Sad ce da se "dogovaraju". Koje dogovaranje kad i ovako imaju istog poslodavca! A bitne stvari su dogovorene na godišnjem -bilderberger sastanku- Sastanak koji se krije od javnosti. Daj mi pare jedne necije....i mene nezanima ko vlada tom zemljom --J.Rockefeler jr.--
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online