Četvrtak 25. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
3
Subota 27.10.2012.
12:18
Jutarnji A

Hilari Klinton se povlači sa funkcije

Američka državna sekretarka Hilari Klinton potvrdila je za "Vašington post" da planira da ode sa funkcije posle 20. januara, kada novi američki predsednik preuzme dužnost, čak i ako to bude Barak Obama ponovo.

Naredne četiri godine planira da tabana sebi put za predsedničke izbore 2016.
 

"Ne odustajem od plana. Planiram da odem ubrzo posle preuzimanja dužnosti. Međutim, još nisam uspela da sednem i o tome razgovaram s predsednikom jer je zauzet predizbornom kampanjom, što će, nadajmo se, uskoro završiti. Onda ćemo razgovarati o načinu predaje dužnosti", rekla je Klintonova za dnevnik.

Američka državna sekretarka, koja je izgubila u trci s Obamom na demokratskim predizborima 2008. godine, prokrstarila je svetom od januara 2009. godine. Važi za stub Obamine administracije, ali je više puta isticala da će na dužnosti biti samo jedan predsednički mandat.

U Vašingtonu se već mesecima čuju glasine da će se Klintonova, koja je napunila 65 godina, kandidovati na predsedničkim izborima 2016. godine.

POVEZANE VESTI

Subota 27.10.2012. 12:25
jos jedna krvava baba
Subota 27.10.2012. 14:21
Надам се да за госпођу Клинтон долази време учесталих ломова кукова и екстремитета...
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online