Ponedeljak 22. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Subota 14.04.2012.
19:10
Srna A

Brejvikov otac hteo da se ubije zbog sina

Otac masovnog ubice Andersa Brejvika razmišljao je o samoubistvu posle saznanja da je njegov sin u Oslu i na ostrvu Utoja ubio 77 osoba. Jens Brejvik (76) je rekao da su on i sin oduvek imali zategnute odnose i da ga je poslednji put video 1995. godine.

Otac se pita gde je to pogrešio sa sinom (kojeg od detinjstva nije viđao)

U intervjuu za britanski dnevnik "Gardijan" penzionisani norveški diplomata Jens Brejvik zapitao se da li je on odgovoran za napade u kojima je ubijeno 77 osoba.

"U prvih nekoliko nedelja posle ubistava ozbiljno sam razmišljao da se ubijem. Uvek ću se pitati kako neko može tako da razmišlja i da li sam mogao da učinim nešto", rekao je Jens, koji živi u Francuskoj sa četvrtom ženom Vandom.

U Brejvikovom manifestu objavljenom na Internetu, neposredno pred napade, on je oca okrivljivao za njihovo otuđenje. "Ima četvoro dece, ali je izgubio kontak s njima. Mislim da je jasno čija je krivica", navodi Brejvik.

Jens ima troje dece iz prvog braka, a Anders je rođen u drugom braku sa Venče Behring. Njih dvoje su se razveli posle Andersovog rođenja i Behringova je sina odvela u Oslo.

Poslednji put Jens je sa Andersom razgovarao 2005. godine kada mu je sin rekao da je osnovao sopstvenu kompaniju i da mu dobro ide. Obećali su jedan drugom da će ostati u kontaktu, ali se to nije desilo. Jens nema fotografije sina ni iz perioda kada je bio dečak.

"Ponekad, kada počinite ozbiljnu grešku, jednostavno to želite da zaboravite i ne želite da vas nešto na to podseća", zaključio je Jens Brejvik.

POVEZANE VESTI

Subota 14.04.2012. 21:27
Ne samo da nije odgovoran nego je i potpuno nebitan.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2025 © - vesti online