Utorak 11. 3. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
4
Ponedeljak 19.03.2012.
11:46
rts rs A

Amnesti proziva NATO

Amnesti internešenel optužio NATO da nije sproveo propisanu istragu zbog civilnih žrtava u Libiji tokom bombardovanja 2011. godine. NATO se nije pobrinuo ni za nadoknadu civilnim žrtvama.

NATO nije sproveo potpunu istragu

NATO nije sproveo propisnu istragu, niti se pobrinuo se za nadoknadu zbog civilnih žrtava u vazdušnim udarima tokom sedmomesečnih napada na Libiju, saopštio je "Amnesti internešenel" (AI).
 

Ponavljajući slične kritike koje je ovog meseca uputila Rusija, ta organizacija za zaštitu ljudskih prava sa sedištem u Londonu, navela je da su brojni Libijci, iako nisu bili uključeni u sukobe, ubijeni ili ranjeni u NATO bombardovanju, ali da o tome nije sprovedena propisna istraga, prenosi Rojters.

"NATO zvaničnici su, u više navrata, isticali svoju posvećenost zaštiti civila. Oni sada ne mogu da smrt tolikih civila gurnu u stranu nekim neodređenim izrazima žaljenja, a bez propisne istrage tih krvavih incidenata", rekla je viši savetnik AI, Donatela Rovera.

Istraga bi trebalo da utvrdi da li su civilne žrtve posledica kršenja međunarodnog prava i, ukoliko je to slučaj, odgovorni bi trebalo da budu izvedeni pred lice pravde, navela je Rovera u pisanom saopštenju.

Britanska agencija podseća da su avioni NATO sproveli oko 26.000 naleta u oko 9.600 akcija u kojima je uništeno oko 5.900 ciljeva u Libiji pre okončanja vojnih operacija 31. oktobra prošle godine.

Ponedeljak 19.03.2012. 11:51
Zašto bi se NATO sad uznemiravao, kad su oni sve i svja? Ubice, dušmani........
Ponedeljak 19.03.2012. 11:53
Да не мислите да ће агресори да раде сами против себе?!
Ponedeljak 19.03.2012. 14:23
Oni su se već jednom izjasnili povodom ovih "tragičnih incidenata", lepo kažu "kolateralna šteta", sad ima nekih koji bi zlonamerno rekli da se radi o eufemizmu, ali Bože moj. Setite se suđenja Miloševiću, kada je želeo da prikaže fotografije pobijenih Srba nije dozvoljeno, kako su rekli suviše su to brutalne fotografije za "osetljivo" zapadno mnenje.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2025 © - vesti online