Ponedeljak 8. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 23.02.2012.
20:05
Beta A

Indija: U lavinama poginulo 16 vojnika

Najmanje 16 vojnika poginulo je u dve snežne lavine u Kašmiru, a najmanje trojica su ostala zarobljena u snegom zatrpanom vojnom logoru, saopštili su zvaničnici.

Foto: Ilustracija

Pukovnik K.S. Greval rekao je da su trojica vojnika poginula u planinskoj oblasti Sonamarg, a ostali u vojnom logoru u gradu Davaru, nedaleko od granice koja deli indijski i pakistanski Kašmir. Lavine su se obrušile sinoć, a državni zvaničnici upozorili su da bi ih u planinskim oblastima moglo biti još.

Greval je rekao da su spasioci u Davaru izvukli 13 preživelih koji su potom zbrinuti u lokalnoj vojnoj bolnici. Još najmanje trojica vojnika zatrpani su u logoru, dodao je.

Zvaničnik vladinog sektora za vanredne situacije Amir Ali rekao je da je u lavinama oštećeno bar 25 vojnih vozila i 17 baraka i upozorio na opasnost od novih lavina. On je, takođe, kazao da se dvojica vladinih zvaničnika na dužnosti u Sonamargu vode kao nestali.

Sneg redovno blokira puteve u regionu zbog čega je Davar svake godine odsečen od Kašmira skoro pet meseci.

Lavine i klizišta su uobičajena pojava u oblasti Himalaja. Prošlog meseca u lavini je stradalo sedam vojnika koji su čistili put kojim se dopremaju vojne zalihe. Sedamnaest vojnika poginulo je 2010. kada se velika količina snega i leda obrušila na vojnu školu u Kašmiru.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2025 © - vesti online