Utorak 7. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 23.10.2009.
17:41

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/arhiva.vesti-online.com/1.0/system/frontend/views/helpers/Authoralias.php on line 10

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/arhiva.vesti-online.com/1.0/system/frontend/views/helpers/Authoralias.php on line 10

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/arhiva.vesti-online.com/1.0/system/frontend/views/scripts/open/news.phtml on line 73
A

Papa rehabilitovao Karla Marksa

Rimokatolička crkva revidirala je svoj stav o nemačkom filozofu i tvorcu naučnog komunizma Karlu Marksu, koji je religiju nazvao opijumom za mase, piše britanski dnevnik Tajms.

Time se Marks pridružio naučnicima Galileu Galileju i Čarlsu Darvinu i piscu Oskaru Vajldu na spisku istorijskih ličnosti o kojima je Vatikan revidirao stav, piše list.


Tajms navodi da se u tekstu lista Svete stolice "Oservatore romano" ukazuje posebno na značaj teorije socijalnog otuđenja u ranoj Marksovoj kritici kapitalizma, što i danas oseća veliki deo čovečanstva.


Iako se u tekstu glasila Vatikana i dalje iznose kritike na račun Marksa i njegovog materijalisitčkog viđenja istorije, Tajms podseća i da papa Benedikt XVI razmatra stav crkve prema savremenom kapitalizmu i da je, motivisan recesijom, ocenio da je globalni kapitalizam na stranputici.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2026 © - vesti online