Subota 20. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Ponedeljak 05.09.2011.
16:51
Jutarnji.hr A

Devet sati sedela pored mrtvog dečka

Tridesetjednogodišnji Robert Ripingejl s Novog Zelanda ugušio se u avionu Džetstara jedući obrok koji je pripremila avio kompanija.

Foto: Ilustracija
 

Incident se dogodio sat i po nakon uzletanja s aerodroma u Singapuru. Ripingejl je gledao film tokom leta i jeo kad se dogodila tragedija. U trenutku kada je mladiću hrana stala u grlu, pored njega je sedila njegova 27-godišnja devojka Vanesa Pričakul.

Putničkom kabinom odjeknuo je vrisak i pozivi upomoć, ali iako su na istom letu bile dve medicinske sestre i lekar, Ripingejlu više nije bilo spasa, čak ni nakon pokušaja da ga ožive veštačkim disanjem.

Devojka je zatražila da telo njeninog dečka ostane pored nje do kraja leta. Iako se radilo o punih devet sati, osoblje je to odobrilo.

- Morala sam se nositi s tim, nisam imala izbora. Sve vreme sam mislila: Kako si mogao to da mi učiniš?, izjavila je Pričakul.

Vanesa je ispričala kako je Robert bio jako uzbuđen zbog povratka kući da su na aerodrom došli čak šest sati ranije. Sat i po nakon što su poleteli avionom kompanije Džetstar, stjuardese su podelile obrok. Robert je uzeo govedinu i nastavio gledati film. Vanesa je primetila da se trese, ali u prvi trenutak nije shvatila što se događa.

"Sedeli smo jedno kraj drugog i ljubili se, držali za ruke, a u sledećem trenutku on se gušio", rekla je Vanesa.

"Teško mi je da se nosim s njegovom smrti. Bio je tako druželjubiv i darežljiv, rekla je potresena devojka.

Pričakul je upoznala svojeg dečka u Singapuru, gde je on radio tri godine, a leteli su za Novi Zeland u posetu njegovim roditeljima.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online