Subota 28. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 02.08.2011.
18:06
Vestionline A

U 24 sata u Siriji poginule 24 osobe

U Siriji su u poslednja 24 sata poginula 24 civila, među kojima njih deset su ubili pripadnici snaga reda nakon večernje molitve prvog dana ramazana, izjavio je šef sirijske Organizacije za zaštitu ljudskih prava Abdel Rahman.

"10 osoba je poginulo i više njih je ranjeno kada je policija pucala na demonstrante u više sirijskih gradova nakon molitve Taravi", koja se održava svake večeri nakon posta tokom meseca ramazana, rekao je Rahman.

Ovde potpis

Nakon molitve, šestoro ljudi je poginulou Irbinu, severoistočno od Damaska, gde se okupilo na hiljade demonstranata. Jedna osoba je poginula u gradu Madamije, dve u Latakiji i jedna u Homsu, rekao je Rahman.

Dodao je da je policija u ponedeljak uveče uhapsila više od 150 ljudi.

Britanski šef diplomatije Vilijam Hejg izjavio je danas da Velika Britanija želi da međunarodna zajednica, uključujući arapske države, izvrši snažniji pritisak na Siriju, ali je odbacio mogućnost vojne intervencije.

Nasilje u Pakistanu: U 24 sata poginulo 35 osoba

U političkom i etničkom nasilju u gradu Karačiju na jugu Pakistana u protekla 24 časa poginulo je do 35 osoba, saopštili su zvaničnici, a ministar unutrašnjih poslova Rehman Malik opisao je situaciju u gradu kao "vladavinu terora i krvoprolića".

Pakistan je u julu zabeležio zastrašujući bilans u oružanim sukobima vlasti i raznih protivnika režima u kojima ubijeno više od 200 ljudi.

Za najveći broj sukoba optužene su pristalice "Pokreta Mutahida Kvamija" (MQM), kao i rivalska Avami nacionalna partija (ANP) koji predstavlja imigrante paštune, prenosi AFP.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online