Petak 23. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
10
Ponedeljak 01.08.2011.
16:53
Vestionline A

Britanci: Nećemo ratovati u Siriji

Britanski šef diplomatije Vilijam Hejg izjavio je danas da Velika Britanija želi da međunarodna zajednica, uključujući arapske države, izvrši snažniji pritisak na Siriju, ali je odbacio mogućnost vojne intervencije, uprkos napadima vladinih snaga na uporišta demonstranata u kojima je poginuo veliki broj ljudi.

"Mi želimo dodatne sankcije i snažniji međunarodni pritisak. Ali da bi pritisak bio efikasan, nije dovoljno da ga vrši samo Zapad, već i arapske zemlje i Turska", kazao je Hejg u intervjuu britanskom Bi-Bi-Siju (BBC).

Grad Hama je bio nalik ratnoj zoni

On je, međutim, dodao da vojna intervencija u Siriji, čak i sa ovlašćenjem UN, nije ni izdaleka moguća, prenele su agencije.

Snage sirijskog predsednika Bašara al-Asada napale su juče tenkovima nekoliko gradova koja su uporišta demonstranata.

Procene o broju poginulih u tim napadima koje je, kako navode agencije, nemoguće potvrditi, kreću se od 75 do 140 ljudi.

POVEZANE VESTI

Ponedeljak 01.08.2011. 17:05
Ratovaćete vi u Britaniji.
Ponedeljak 01.08.2011. 19:11
Ma samo naprijed! Neka UN slobodno odobri vojnu intervenciju. A onda nakon toga neka odobri i izradu mnogobrojnih lijesova za svoje fašističke trupe...Zakuhali su zapadnjaci poštenu svinjariju i sada ne znaju kako da se izvuku bez globalnog sramoćenja. Ne znam kako će se završiti ovo u Siriji. Možda bi Rusi trebali poslati par divizija da sredi stvari i očisti zemlju od taloga.
Ponedeljak 01.08.2011. 20:07
Њихов став је намењен британским грађанима.Они су увек знали како да на елегантан начин слажу.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online