Sreda 11. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
3
Utorak 24.05.2011.
15:06 >> 20:39h
Vestionline A

Julija Timošenko optužena zbog dila sa Rusijom

Ukrajinsko državno tužilaštvo Ukrajine optužilo je bivšu premijerku Juliju Timošenko za zloupotrebu službenog položaja pošto je, prema mišljenju tužilaštva, potpisla ugovor u uvozu gasa iz Rusije po previsokim cenama. Bivša premijerka, a sada lider opozicione stranke Otadžbina, danas je bila pozvana na informativni razgovor u policiji povodom ove i još dve optužbe, za koje je terete.

Pristalice Julije Timošenko čekale su pred sudom njeno puštanje sa saslušanja. Dobila je i buket ruža na izlasku
 

Tužilaštvo navodi da je 10-godišnji ugovor potpisan januara 2009. poguban za ukrajinsku privredu i da Timošenko nije imala odobrenje vlade za sporazum. Portparol državnog tužilaštva je rekao da je tim sporazumom Ukrajina izgubla oko 310 miliona evra.

Timošenko je takođe optužena za korupciju u druga dva slučaja. Ona je rekala da su optužbe deo kampanje predsednika Viktora Janukoviča protiv opozicije. Osim lošeg ugovora sa Rusima, Timošenko terete i za kupovinu vozila hitne pomoći po "naduvanim" cenama i nenamensko trošenje državnog novca. 

Julija Timošenko danas se pod policijskom pratnjom pojavila u sudu kako bi je organi ispitali u vezi sa štetnim ganim ugovorom. Prema rečima predstavnika Tužilaštava Olega Puškara, istražitelji su danas bili prinuđeni da se obrate sudu da odobri privođenje Timošenkove.

"Imamo nalog Pečorskog suda o privođenju u sud pod stražom Julije Timošenko", rekao je on. "Sada će biti obavljene istražne radnje, posle čega će ona, sasvim moguće, ići kući", naveo je Puškar.

Utorak 24.05.2011. 15:15
dobra riba,al mafijasica
Nedelja 29.05.2011. 14:02
sredice rusi situaciju.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online