Subota 27. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Subota 11.12.2010.
21:51
Mondo A

Sin Mejdofa izvršio samoubistvo?

Jedan od sinova pritvorenog finansijera Bernarda Mejdofa, Mark Mejdof (46), pronađen je danas mrtav u svom stanu u Njujorku, saopštio je jedan zvaničnik pravosuđa. Taj zvaničnik je rekao da se najverovatnije radi o samoubistvu.

Za sada se pretpostavlja da je samoubistvo počinjeno zbog sramote: Mark Mejdorf

Mark Mejdof i njegov brat Endru bili su pod istragom, ali protiv njih nije podignuta krivična prijava za proneveru oko 50 milijardi dolara zbog koje je njihov otac osuđen na kaznu od 150 godina u Severnoj Karolini.

Braća Mejdof su radili u trgovinskom odseku porodične kompanije koji nije direktno bio povezan s poslom sa investitorima koji je vodio njihov otac, njujorški broker.

Sud je pre godinu dana osnovao telo čiji cilj je bio da razmrsi Mejdofove finansijske poslove. To telo tužilo je nekoliko članova porodice Mejdof, uključujući i dva brata, optužujući ih da nisu primetili finansijsku prevaru u njihovoj kompaniji, dok su sami živeli veoma raskošno.

Optužnica je teretila Marka Mejdofa da je iskoristio 66 miliona dolara, koje je stekao neovlašćeno, za kupovinu luksuznih kuća u Njujorku, Masačusetsu i Konektikatu.

Markova žena je u februaru podnela zahtev sudu da promeni prezime, zbog, kako je navela, pretnji koje dobija njena porodica, i zbog poniženja koje trpi zbog tog finansijskog skandala.

Subota 11.12.2010. 21:57
Ma da,samoubistvo zbog opadanja lisca najvjerovatnije! To ja amo poruka taji da ce cijela familija nestati ako ne vrati kintu ili oda saucesnike! Pazi to, jedan covjek sam da pronevjeri 50 milijardi dolara i niko nije umijesan i niko nije znao za to!?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2025 © - vesti online