Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 05.11.2010.
10:29
Vestionline A

Marić: 280 objekata nepodobno za život

Načelnik Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Predrag Marić izjavio je jutros da je za 280 objekata na području Kraljeva utvrđeno da su nepodobni za život i da je u ovom trenutku prioritet nadležnih službi nastavak pregleda oštećenih objekata i distribucija pomoći.

Marić je ukazao na potencijalnu opasnost da u nastavku talasa "smirujućih potresa" i novih podrhtavanja tla, poput onog jutrošnjeg od oko četiri stepena Rihterove skale, oštećeni objekti budu dodatno narušeni.

Građanima Kraljeva potrebna pomoć


Prema Marićevim rečima, od ukupnog broja od 4.000 objekata, koliko je prijavljeno da je oštećeno, do juče je pregledano 1.100 objekata, a na lice mesta su stigli stručnjaci iz Beograda i sagledava se stanje u kojem su zdanja.


Marić je rekao da će se povećati broj komisija koji obilaze objekte, jer su stigli stručnjaci iz CIP-a i biće pojačan sastav tih tela i počeće distribucija pomoći. On je istakao da je juče stigla prva pomoć, najpre u crepovima, koji su trenutno najpotrebniji. On je naveo da je juče počelo pokrivanje oštećenih krovova najlonskim folijama, kako bi se zaštitili do postavljanja crepova.


Govoreći o zbrinjavanju najugroženijih, Marić je rekao da će znati u toku jutra, kada se završi sednica gradskog štaba, tačan podatak o broju ljudi koji su ove noći potražili privremeni smeštaj u organizaciji gradskog štaba. Marić je rekao da je snabdevanje strujom građana u potpunosti stabilizovano, dok se očekuje sprovođenje dodatnih analiza vode, i naveo da se snabdevanje namirnicama, kao i njihova distribucija, takođe, normalno odvijaju.


Više jačih potresa koji su se dogodili sinoć od 22 sata do jutros u 6.39 sati, dodatno su uznemirili građane Kraljeva, a hitnoj službi javilo se nekoliko građana sa lakšim povredama i više onih koji su pomoć zatražili zbog uznemirenosti.


U potresu koji se dogodio 3. novembra u 1.56 sati, jačine 5,4 stepena Rihterove skale, sa epicentrom 10 kilometara severozapadno od Kraljeva, dve osobe su poginule, a više od 50 je lakše povređeno.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online