Nedelja 14. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Utorak 05.03.2019.
13:13
Vestionline A

Pastor: Vojni pozivi za Mađare imaju negativan prizvuk

"Savez vojvođanskih Mađara je uvek za poštovanje zakona i ne ohrabrujemo građane da se ne odazovu pozivu za rezervni sastav", izjavio je lider SVM Ištvan Pastor.

Tanjug
Predsednik Saveza vojvođanskih Mađara Ištvan Pastor

"Ne postoji nikakva opasnost od rata"

Smatramo da je taj novac mogao da se utroši korisnije, naglasio je Pastor.

On je naveo da je reč o obavezi koja je ugrađena u aktuelni zakon, ali do sada nije primenjivana. 

- SVM i u ovom slučaju izražava mišljenje Mađara, koji se po iskustvu iz 90-tih godina, snažno protive vojnoj obavezi i pozivima za vojsku. Da ne bi bilo nesporazuma da kažem sada nema opasnosti od rata, ovo nije mobilizacija, ovo se odnosi na rezervni sastav, ali ovi pozivi za Mađare imaju negativan prizvuk. To želimo jasno da istaknemo - kazao je Pastor. 

On je naglasio da SVM nikako ne ohrabruje ljude da ne poštuju zakon i da se ne odazovu pozivima za rezervni sastav, jer bi ih to izložilo pravnim sankcija od kojih ne mogu da ih odbrane.

- Smatramo, ipak, da je u ovom trenutku u ovoj državi novac za obuku rezervista mogao da se utroši na druge načine, ljudi se danas bore sa toliko problema da im ova tema nije bila potrebna. Ona je u javni život ušla nenadano i bez dovoljno priprema, i ne vidim zašto je to tako trebalo rešavati, pogotovo što je reč u ovoj godini o malom broju ljudi, o 600 rezervista. Imamo velike rezerve prema ovom pitanju u pogledu troškova, efikasnosti i smisla, ali to je deo zakona - rekao je Pastor, saopštio je radio. 

Lider SVM je objasnio da pozivi za rezervni sastav vojske nikako ne znače da raste napetost u regionu. Pastor je kazao da odbrambeni kapaciteti države nisu ugroženi, niti će se popraviti sa pozivima za obuku rezervista, i ne postoji nikakva opasnost od rata.

POVEZANE VESTI

Utorak 05.03.2019. 14:27
Све националне мањине у Србији које не иду раме уз раме са Србима на очувању Српског националног интегритета, граница... одмах послати тамо одакле су дошли. Међутим Мађари су се досада показали као једна од Србији најлојалних мањина.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2025 © - vesti online