Subota 20. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Utorak 20.11.2018.
14:20
Vestionline A

Generalni sekretar: Srbija ucenjivala zaposlene u Interpolu

Generalni sekretar Interpola Jirgen Štok tvrdi da je Srbija, putem medija, ucenjivala zaposlene u toj međunarodnoj policijskoj orgaizaciji u vezi sa zahtevom Prištine za članstvo, piše prištinska Gazeta Express.

EPA/Alejandro Bolivar
Generalni sekretar Intrepola Jirgen Štok

Štok je to rekao nakon što je na Generalnoj skupštini u Dubaiju po treći put odbijen zahtev Kosova za članstvo u Interpolu.

On je, kako se navodi, takođe govorio o kriterijumima koje je potrebno ispuniti za članstvo u Inerpolu i istakao da je aplikacija Prištine bila kompletna. Prema priznanju kosovskih političkih lidera, Priština je mnogo učinila da bi ostvarila prijem u članstvo Interpola, ali da taj trud danas nije nagrađan.

Posle dva kruga glasanja u Generalnoj skupštini Interpola u Dubaiju, Priština nije uspela da obezbedi neophodnu dvotrećinsku većinu.

U drugom krugu glasanja za prijem Kosova u članstvo Interpola glasalo je 68 zemalja članica, 51 je bilo protiv, dok je 16 bilo uzdržano.

Gazeta express konstatuje da Priština ne bi imala dvotrećinsku većinu čak i da je svih 16 uzdržanih zemalja glasalo "za".

Inače, Kosovu je ovo treći pokušaj da uđe u članstvo Interpola - prvi put  je to učinilo 2010, zatim 2015, a prošle godine je podnela zahtev, ali je neposredno uoči održavanja Generalne skupštine u Kini, taj zahtev povučen.

POVEZANE VESTI

Utorak 20.11.2018. 19:28
Eto vidite her Štok,Srbija je zapad i aMeriku posmatrala i učila i lekciju savladala:ocena 5+
Sreda 21.11.2018. 09:46
Opste ne cudim sto Kosovo nje primljen u Interpol,jer kriminalce ubice irazne Skandale koj se dogadjaju na Kosovo.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2025 © - vesti online