Ponedeljak 22. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 02.10.2018.
08:37
Vestionline, Tanjug A

Srbija zahvalna Rusiji na podršci

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zahvalio je portparolki ruskog Ministarstva spoljnih poslova Mariji Zaharovoj na komentaru na dešavanja na KiM pre nekoliko dana.

Tanjug/STF
Aleksandar Vučić (Foto: Arhiva)

- Zahvaljuem Zaharovoj na komentaru za sve ono što su Albanci radili na severu KiM i to pokazuje rusku privrženost istini - rekao je Vučić u Moskvi za TV Pink.

Kako je kazao, u utorak je veliki dan i veliki zadaci u razgovoru s predsednikom Ruske Federacije Vladimirom Putinom.

- Dan posle nas ovde, mislim, dolazi austrijski premijer Sebastijan Kurc. Predsednik Putin ima veliku agendu i hvala mu što je u tu agendu uvrstio ponovo Srbiju. A mi se nadamo da ćemo uskoro imati priliku da ga ugostimo u Beogradu - rekao je predsednik Srbije.

Zaharova je juče saopštila da Rusija osuđuje neaktivnost Kfora u situaciji izazvanoj raspoređivanjem kosovskih specijalnih snaga u severnim oblastima KiM pretežno naseljenim Srbima.

- Osuđujemo s tim u vezi pasivno ponašanje Kfora, koji nije preduzeo nikakvu akciju, iako mu je dužnost da osigura mir i bezbednost u regionu pod mandatom Saveta bezbednosti UN - istakla je Zaharova, u saopštenju objavljenom na sajtu Ministarstva, prenosi Tass.

Zaharova je ocenila da je upad kosovskih komandosa u srpske enklave na severu KiM "provokacija u cilju zastrašivanja Srba" i da je njihovo raspoređivanje moglo da dovede do novog krvoprolića i da destabilizuje Balkan.

"Grubi upad komandosa kosovskih policijskih snaga u srpske oblasti na severu te teritorije 29. septembra, koji je protivan postojećim sporazumima između Beograda i Prištine, predstavlja provokaciju u cilju zastrašivanja kosovskih Srba i vršenja pritiska na Srbiju", navodi se u saopštenju.

Zaharova je istakla da je "takvo neodgovorno ponašanje kosovskih vlasti moglo da izazove novo krvoproliće na Kosovu i da destabilizuje balkanski region u celini". 

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2025 © - vesti online