Petak 25. 4. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 30.06.2018.
15:30
Tanjug, Vestionline A

Sprečen prijem samoproglašenog Kosova u SCO

Na sednici Saveta Svetske carinske organizacije u Briselu danas je sprečen prijem samoproglašenog Kosova, čiji status u toj organizaciji ostaje sporan i zamrznut, saopšteno je iz Uprave carina.

EPA/Petrit Prenaj
Status sporan i zamrznut, sprečen prijem Kosova u Svetsku carinsku organizaciju (Foto: Arhiva)

Savet je uspostavio Radnu grupu za pitanja u vezi sa pristupanjem toj organizaciji, koja će se, između ostalog, baviti i pitanjem samoproglašenog Kosova.

Takođe, do daljeg važe odluke Saveta iz jula i decembra 2017. godine, kojima se zamrzava status "Kosova", sprečava punopravno učešće u radu i glasanje predstavnika Privremenih institucija samouprave u Prištini do izveštaja Radne grupe i eventualne nove odluke Saveta o tome, navodi se u saopštenju.        

Rasprava o ovoj tački dnevnog reda sednice, na kojoj su učestvovali i predstavnici Srbije, pokazala je da u Svetskoj carinskoj organizaciji postoje suprotstavljena mišljenja o jednostrano proglašenoj nezavisnosti Kosova, ali je Srbija dobila energičnu podršku od velikog broja delegata.       

U korist pozicije Srbije na zasedanju su govorili predstavnici Rusije, Kine, Indije, Brazila, Argentine, Kipra, Slovačke, Belorusije, Gruzije, Čilea, Azerbejdžana, Kube i Indonezije, a u vidu pisanih nota podrška je stigla od Konga, Sirije, Angole, Kambodže, Kirgizije, Sijera Leonea i Šri Lanke.       

Prvi predlozi Radne grupe očekuju se na narednoj sednici sredinom sledeće godine, a zbog podeljenosti po ovom pitanju, treću godinu zaredom u Svetskoj carinskoj organizaciji nisu usvojeni zapisnici u kojima se samoproglašeno Kosovo pominje kao "potpisnik instrumenata o pristupanju".

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2025 © - vesti online