Ponedeljak 15. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 10.05.2018.
20:29
Vestionline, Tanjug A

Brnabić: Prvo da rešimo Kosovo, pa sve ostalo

Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je da je pitanje Kosova najvažnija tema i da rekonstrukcija Vlade može da sačeka.

Tanjug
Kosovo trenutno najvažnije pitanje za Srbiju: Ana Brnabić

Kako je premijerka istakla gostujući na TV Pink, rekonstrukcija jeste bila tema pre nekog vremena, međutim posle toga su se desile ozbiljne stvari na KiM.

- Postalo je očigledno da je naše jedinstvo prioritet i podrška predsedniku Vučiću da pronađe rešenje u normalizaciji odnosa sa Prištinom. Tako da je rekonstrukcija morala da ustupi mesto tome - rekla je Brnabić.

Upitana za nesuglasice u Vladi, Brnabić je istakla da njih ima isto koliko ih ima u svakom drugom timu. Ona je naglasila da je Vlada tim na usluzi građanima kao i da ne treba nesuglasicama opterećivati građane.

Kako je navela, u ovom trenutku imamo "najmanje tri jako, jako važne stvari i ne treba da energiju rasipamo".

Brnabić je, govoreći o predstojećem samitu o Zapadnom Balkanu u Sofiji, rekla da EU jeste i mora biti statusno neutralna, podsetivši da postoji pet zemalja članica koje ne priznaju jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova.

- Kosovo ne može da bude predstavljeno kao ravnopravan partner na samitu - dodala je premijerka.

Brnabić je rekla da će našu delgaciju na samitu predvoditi predsednik Aleksandar Vučić, kao i da će ona otputovati 17. maja u Sofiju i da će prisustvovati konferencij u okviru bečkog ekonomskog foruma što je važno zbog pozicioniranja Srbije kao ekonomskog lidera u regionu.

- Ono što ja očekujem politički - to je da će svi biti spremni da još jednom saslušaju sve osnovne poruke predsednika Vučića, sve ono što Srbija čini za regionalnu stabilnost, a činimo stvarno jako puno - rekla je ona.

Sa druge strane, očekuje u ekonomskom smislu da je Srbija u ovom trenutku ne samo lider Zapadnog Balkana u privlačenju stranih investicija već, kao što je Fajnenšel Tajms prošle godine rekao, svetski lider u privlačenju stranih direktnih investicija.

- Mi sa tim nastavljamo, očekujemo da će biti prepoznata i još jednom potvrđena naša liderska uloga u regionu - zaključila je ona.
 

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online