Sreda 24. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 22.12.2017.
11:00
NIN A

Zašto niko ne sme u komisiju za ocenu plagijata Malog?

2Najstrašnija vest koju sam čula je da ne postoji nijedan profesor u Srbiji koji pristaje da uđe u komisiju za ocenu plagijata doktorata Siniše Malog", izjavila je za najnoviji NIN profesorka Srbijanka Turajlić.

A. Čukić
Da li je gradonačelnik Beograda plagirao doktorat?

- To govori o apsolutnoj bedi ovog društva. Imate bar 50, verovatno i više profesora kojima je uža oblast tema doktorata Siniše Malog - napomenula je Turajlić.

- Profesori univerziteta žive na budžetu, doktori su nauka, vrlo im prija kada ih u komšijskoj radnji oslovljavaju sa profesore, uče nešto i neke studente i nemaju trunke profesionalne etike da kažu "ja sam osoba koja to zna, ja ću da ustanovim o čemu se radi" i to je poražavajuće - rekla je ona.

Turajlić smatra da "ta pasivnost intelektualnog krema i izostanak njihove odgovornosti uništava ovo društvo".

- Najstrašnije, niko ne misli da treba bilo šta da priupita rektora Univerziteta kada kaže: "Pa, dobro niko neće" - dodala je bivša profesorka Beogradskog univerziteta.

Turajlić je ocenila da je intelektualna elita obavezna da uradi svoj posao, jer je građani plaćaju iz budžeta.

Upitana da li bi pobeda opozicije u Beogradu bila početak pada vlasti SNS, Turajlić je odgovorila da je po prirodi optimista i da je mnogo vremena potrošeno na priče o kolonama, a da je pitanje kako dobiti većinu odborničkih mesta.

- Besmisleno je ići po gradu i govoriti kako ovi pljačkaju... Ko to do sada nije shvatio, kako mu objasniti da se radi o nestručnoj, burazerskoj deobi poslova. Poneta je objasniti kako treba da se radi - zaključila je Srbijanka Turajlić.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online