Ponedeljak 6. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 29.10.2017.
08:31
Vestionline, Tanjug A

Kineski diplomata: U Kini je Srbija hit

Saradnja Srbije i Kine je na najvišem nivou, kaže Sju Hong, savetnik za kulturu Ambasade Kine u Srbiji, dodajući da je za njegove kolege diplomate Beograd jedna od najpoželjinih destinacija.

printscreen
Dobio je nadimak Miki

- Privredna saradnja je rekordna, a prepoznjajući iskreno prijateljstvo, ovde zidamo najveći kineski kulturni centar u Evropi - rekao je Sju za "Novosti".

Sju Hong, koji je od 1987. godine prisutan na Balkanu je favorit za to da bude prvi direktor kineskog kulturnog centra.

- Ne mogu da potvrdim da li ću biti direktor, jer u mojoj zemlji vlada veliko interesovanje za Srbiju. Moje kolege iz Pekinga se interesuju. Iskreno, ja bih voleo da ostanem ovde - kaže on.
Govoreći o planovima za kulturni centar, on kaže da se spremaju veoma bogati programi za učenike, studente, građane i turiste i da će uslovi biti odlični. 

Takođe, kako dodaje, u pripremi su tečajevi iz kineskog jezika, kulinarstva, radicionalnog slikanja, folklora...

Prema njegovim rečima, objekat će se prostirati na 6.000 kvadrata, imaće osam spratova iznad zemlje i dva ispod, a biće otvoren krajem sledeće godine.  

- Prema meni dostupnim građevinskim planovima, predviđeni su teatar sala, bioskopska dvorana, biblioteka, čitaonica, nekoliko učionica, izložbene galerije, kao i kutak za turiste - naveo je on. 

Kao diplomata, Sju Hong je u tri navrata službovao u Beogradu, a treći mandat je započeo 2011. Tečno govori srpski, a dobio je i nadimak "Miki". 

- Srbi su divan, topao narod. Ovde se osećam kao kod kuće. Svi su veoma ljubazni. Narod koji zna da se obraduje, ugosti i koji državljane Kine vidi kao iskrene prijatelje - rekao je kineski diplomata.
 

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online