Ponedeljak 22. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 18.06.2010.
13:30
Tanjug A

Dačić: Podržite borbu protiv korupcije

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ukazao je da je neophodno održavati na najvišem nivou političku podršku nadležnim organima i nezavisnim institucijama u borbi protiv korupcije. Dačić je istakao da je, imajući u vidu da je vladavina prava osnovna pretpostavka dostizanja bezbednosti društva, borba protiv korupcije jasno istkanut vrhunski prioritet Vlade Srbije.

Ivica Dačić

On je na skupu o sprečavanju korupcije, koji je organizovala Agencija za borbu protiv korupcije, naveo i da je faza implementiranja zakona mera odlučnosti zemlje za suzbijanje korupcije.


Ministar je naglasio i da je u prethodnom periodu "na žalost često bilo lutanja u primeni usvojenih rešenja".


"Smatram da je zato neophodno održati na najvišem nivou političku podršku svim nadležnim organima i nezavisnim institucijama u primeni mera za borbu protiv korupcije i u zahtevanju odgovornosti za njihovu realizaciju", rekao je Dačić.


On je podsetio da su ključni propisi doneti, naglašavajući i stvaranje specijalizovanih jedinica poput jedinice za finansijsku kontrolu u policiji i nezavisnih institucija i antikorupcijskih tela kao važnog kolektivnog mehanizma.


Dačić je ukazao da je potrebno nastaviti i sa obučavanjem i opremanjem policijskih jedinica za operativno postupanje, naglašavajući da je naročito značajno podržati upotrebu specijalnih istraživačkih metoda i tehnika u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije.


Ministar je istakao da je na strateškom nivou potrebno jačati otpornost institucija na sistemsku korupciju, ističući da od učesnika današnjeg skupa očekuje razgovor o zajedničkim obavezama državnih institucija i načinima na koji se mogu obezbediti jednobrazno postupanje prilikom izrade sektorskih i planova integriteta.


On je naglasio i da ne sme biti ni najmanje sumnje u iskrenost namera državnog rukovodstva da suzbije korupciju "inače ni najbolje strategije neće biti od velike koristi i ostaće samo mrtvo slovo na papiru".


Dačić je ukazao i na značaj uspostavljanja dobre saradnje policije i tužilaštva u borbi protiv kriminala i korupcije podsetivši da je to važno i zbog priključivanja Srbije Evropskoj uniji.


"MUP aktivno učestvuje u primeni Nacionalne strategije za borbu protiv korupcije i garantuje naše efikasno delovanje i u realizaciji ovog zadatka", rekao je Dačić.


Skup, u čijem radu učestvuje više ministara i predstavnika međunarodnih organizacija i institucija, predhodno je otvorio premijer Mirko Cvetković.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2025 © - vesti online