Petak 6. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 25.05.2010.
21:03
Tanjug A

Memorandum o saradnji Srbije i Portugala

Ministarka pravde Srbije Snažana Malović i njen kolega iz Portugala Albert Martins u Lisabonu su potpisali Memorandum o saradnji u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije. Malovćeva je poručila da će Srbija prihvatiti pravila Evropske unije i pokušati da svoje pravosuđe učini što demokratičnijim i boljim za građane.

Snažana Malović

"Jedan od bitnih procesa na tom putu je i reforma pravosuđa i upravo ovaj memorandum će nam pomoći da na tom putu istrajemo razmenjujući iskustva naše dve zemlje", izjavila je Malovićeva Tanjugu posle potpisiavanja dog dokumenta.


Ministar pravde Portugala je ocenio da samo "sa bliskim i dobro artikulisanim odnosima među državama možemo da očekujemo delotvornu borbu protiv kriminala u svetu, koji sve manje poznaje granice".


"Srbija i Portugal treba da pojačaju saradnju, posebno sada kada Srbija privodi kraju vrlo značajan napor približavnja Evropskoj uniji dostavljajući zahtev za članstvo", istakao je Martins.


Memorandum je okvir saradnje, koja će naknadno biti definisana po oblastima u sferi borbe protiv kriminala, s kojim se suočavaju obe države.


Ministarka Malović je razgovarala i s državnim javnim tužiocem Portugala Fernandom Pintom Monteirom i drugim visokim zvaničnicima pravosudnih institucija te zemlje, u kojima su razmotrene nove mogućnosti čvršće saradnje.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online