Političke tenzije ne lome krila našoj aviokompaniji: Er Srbija spremna za Prištinu
Beograd i Priština će u Briselu 13. oktobra dogovarati uspostavljanje direktne avio linije između dva grada, prvi put posle 16 godina.
![](/data/images/2015-10-08/536548_100904c3_f.jpg?1444318976)
Nova avio linija trebalo je da bude dogovorena još krajem prošle godine, ali je tada Edita Tahiri, kosovska ministarka bez portfelja, zatražila da se o tome dogovara na političkom nivou.
Šef srpskog pregovaračkog tima u dijalogu s Kosovom Marko Đurić je potvrdio da će direktni letovi biti tema pregovora 13. oktobra.
Pročitajte još:
![](/data/images/2014-10-14/454320_101505c5_t.jpg?1444319047)
* Tači hvali Vučića: Beograd je svakim danom sve bliži priznanju nezavisnosti Kosova
Prošle godine u oktobru je srpska vlada proširila sporazum o slobodi kretanja s Kosovom, pa su tako sada kosovski pasoši priznati kao putni dokument na pet graničnih prelaza, uključujući i aerodrom "Nikola Tesla".
Predsednik Nadzornog odbora Er Srbije Siniša Mali je najavio tada da će avioni između Beograda i Prištine leteti dva puta dnevno i da je Priština jedini centar u regionu do kojeg srpska nacionalna kompanija još ne leti.
I srpski premijer Aleksandar Vučić u nekoliko navrata je najavio da očekuje uspostavljanje te linije, što bi bilo od obostrane ekonomske koristi.