Četvrtak 12. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 05.11.2009.
19:10
Vestionline A

DSS: Tomice, podnesi ostavku!

DSS je zatražio od ministra zdravlja Tomice Milosavljevića da podnese ostavku jer ministarstvo nije na vreme preduzelo mere za sprečavanje širenja novog gripa.

Milan Dimitrijević

Poslanik DSS-a Milan Dimitrijević rekao je da su Svetska zdravstvena organizacija (SZO) i domaća stručna javnost dali ministarstvu dali jasan signal da će novi grip zahvatiti Srbiju početkom jeseni, a da će ozbiljne razmere poprimiti početkom zime.

"Ministarstvo zdravlja, otkako je primilo tu informaciju, nije preduzelo dovoljne mere, niti ozbiljne korake da to stanje predupredi i zato se sada nalazimo u situaciji u kojoj se nalazimo", istakao je Dimitrijević.

"Trenutna epidemiološka situacija u Srbiji je da nema dovoljno vakcina, respiratora, maski. Epidemiološka situacija se pogoršava iz dana u dan, nažalost i sa smrtnim ishodima", naglasio je Dimitrijević.

On je zatražio odgovor na pitanja zašto Srbija nema dovoljno vakcina, na koji način će ih nabavljati i zašto nema dovoljno maski i respiratora.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online