Četvrtak 5. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 20.07.2015.
05:14
J. L. Petković - Vesti A

Ubice i dalje nekažnjene

"Kada se formira Specijalni sud koji će procesuirati zločine OVK doći će vreme da se odgovorni za zločine nad Srbima u opštini Orahovac nađu pred licem pravde." Ovo je poručio Veljko Odalović, predsednik Kancelarije za nestala lica Vlade Srbije na obeležavanju godišnjice zločina nad Srbima u Velikoj Hoči.

Medija Centar Beograd
Srbija duguje porodicama stradalih pravdu: Veljko Odalović

Kraj spomenika stradalima u periodu od 1998. do 2000. služen je parastos, a predstavnici udruženja stradalih poručili da zločini ne smeju biti zaboravljeni.

- Država Srbija i svi međunarodni subjekti duguju porodicama postradalih Srba da niko ne bi smeo da pobegne od odgovornosti, bilo komandne ili pojedinačne, jer su svoje terorističke akte započeli likvidacijom nejači i nedužnog naroda u Orahovačkoj župi - istakao je Odalović.

On je podsetio da su tog 17. jula 1998. kidnapovani Kostići, Nikolići, Manitaševići, Mavrići, Dolaševići i još nekoliko desetina Srba iz Zočišta, Opteruše, Retimlja i Orahovca. Odvedeni su u nepoznatom pravcu i ubijeni. Kidnapovanje i ubistvo ovih civila bilo je povod za intervenciju tadašnje jugoslovenske vojske i policije.

- Ta masovna otmica srpskih civila je organizovana ciljano kako bi izazvali akciju policije, da bi počeo rat i krvoproliće. Zahvaljujući međunarodnim predstavnicima Crvenog krsta iz logora u Mališevu su oslobeđene žene, deca i monasi, ali su muškarci, među kojima i 15 Kostića, odvedeni u nepoznatom pravcu. Njihova tela pronađena su u masovnoj grobnici Volujak, a od 18. jula 1998. do danas niko nije odgovarao, niti je osuđen za te zločine. Zločinci se i dalje nalaze na slobodi - kaže Simo Spasić, predsednik udruženja kidnapovanih i ubijenih.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2026 © - vesti online