Sreda 25. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Ponedeljak 09.02.2015.
20:14
Beta A

Han: Želimo Srbiju što pre u evropskoj porodici

Evropski komesar za proširenje Johanes Han izjavio je večeras da će Evropska komisija pružiti svu podršku Srbiji za dalje sprovođenje programa reformi i odao priznanje srpskom premijeru Aleksandru Vučiću i vladi na dosadašnjem radu po tom pitanju.

Fonet/D. A.
Han čestitao Vučiću na dosadašnjem toku reformi

Han je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa Vučićem u Briselu rekao da zna da je sprovođenje reformi teško, ali je ukazao da je to nužno da bi se građani Srbije približili ulasku u EU.

On je poželeo uspeh u večerašnjem dijalogu Beograda i Prištine i dodao da zna da će to biti ulaganje u budućnost Srbije.

Evropski komesar je rekao da računa da će Vučić imati na umu ono što je potrebno u cilju evropske perspektive Srbije, istakavši da je jasni interes Evropske komisije da što pre dođe do otvaranja pregovora o članstvu.

- Želimo da održimo sadašnji zamajac i da vidimo Srbiju što pre u evropskoj porodici. Pre nego što to bude postignuto određen posao mora da se uradi, a komisija i sve njene službe su spremne da pomognu Srbiji na putu u Evropu", naveo je Han.

Vučić je rekao da će on i njegova vlada sigurno sve učiniti da se reforme sprovedu i da Srbija krene ka EU, dodavši da očekuje da što pre dođe do otvaranja poglavlja u pregovorima o članstvu i da u tome računa i na podršku Evropske komisije ali i samog komesara Hana.

Premijer Srbije je osudio današnji napad demonstranata, kosovskih Albanaca, ispred sedišta Evropske komisije u Briselu na snimatelja agencije Tanjug Marka Trošića, rekavši da se nada da će belgijska policija s tim u vezi uraditi svoj posao.

Kosovski Albanci su danas demonstrirali protiveći se dijalogu Prištine sa Beogradom i tražeći da Kosovo preuzme vlasništvo nad rudarsko-metalurškim kombinatom Trepča.

POVEZANE VESTI

Ponedeljak 09.02.2015. 20:33
ДОС : " народе у демократију биће живот као у рају ". Вучић,Дачић,Николић,Тадић,Стефановић,Чеда : " Срби у ЕУ имаћемо плате и пензије по 5 000 евра ". Обећања лудом радовања . Шешељ и Слободан : " НЕ у ЕУ ".
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online