"Nećemo u EU kao siromašan rođak koga se stide"
Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da Srbija neće ući u Evropsku uniju kao "siromašan rođak kojeg se svi stide", već kao zemlja koja ima dobar i razvijen poslovni ambijent.
Vučić je na početku 38. sastanka Trilateralne komisije u Beogradu, istakao da je Srbija započela reforme koje će joj omogućiti da krene ka boljoj budućnosti i iskoristi sve propuštene šanse iz prethodnih godina.
"Nećemo da budemo siromašni rođak koji traži milostinju i kojeg se svi stide, stvorićemo dobro okruženje, pravu tržišnu ekonomiju kako bi privukli investitore koji će u našoj zemlji moći da zarade, ali i da ostvare punu pravnu sigurnost", rekao je Vučić.
Ne odričemo se predaka i istorije"Za nas u Srbiji bolja budućnost je nadomak ruke, čini mi se da to možemo da radimo bolje od drugih", rekao je Vučić i dodao da Srbija neće na putu ka budućnosti da se odrekne svoje tradicije i naciona i ukazao da "srpski preci iz Prvog svetskog rata ostaju deo moralne vertikale za svakog Srbina". |
On je istakao da je Srbija počela da se reformiše, da je nepovratno krenula ka EU i naglasio da ima dobre prijateljske odnose sa svim zemljama u svetu, uključujući Rusiju sa kojom ima potpisan sporazum o slobodnoj trgovini.
"Nadam se da će naši gosti videti prenosti ako rade u Srbiji, kao što su to videli naši prijatelji iz Ujedinjenih Arapskih Emirata... Verujte u ono što vidite, ocenjujte nas kao i druge, po istim kriterijumima, bez predrasuda", apelovao je Vučić.
On je ocenio Srbija trenutno ima dobre odnose sa svima u regionu, kakvi nisu bili dugi niz godina i pozvao prisutne regionalne lidere da zajedno krenu da realizuju projekte za koje će konkurisati kod EU.
"Nastaviću da razgovaram sa svima, bez lažnih obecanja i očekujem da ćemo da konkretizujemo zajedničke projekte za bolju budućnost", rekao je premijer.
On je podsetio da će Srbija sledeće godine biti i predsedavajuća OEBS-om i dodao da će na taj način dobiti priliku da pokaže svoju posvećnost miru, stabilnosti i dijalogu kao načinu rešavanja problema.
"Potreba za saradnjom nikada nije bila veća, taj korporativni pristup u rešavanju problema i Srbija želi da bude i biće deo tih rešanja", poručio je Vučić.