Ponedeljak 12. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Utorak 21.10.2014.
03:54
D. Dekić - Vesti A

Hiljade advokata pred Vladom Srbije

Blizu 4.000 srpskih advokata protestovalo je ispred zgrade Vlade Srbije u centru Beograda kako bi vlastima stavili do znanja da ne odustaju od zahteva o regulisanju paušalnog oporezivanja i izmene seta zakona o javnom beležništvu.

Do kraja: Protest advokata u Beogradu
 

Učesnici protesta želeli su da pokažu Ministarstvu pravde da advokati ne rade krišom već da nastavljaju štrajk.


Član Advokatske komore Beograda Zoran Ristić rekao je za "Vesti" da se njegovim kolegama niko iz Vlade Srbije nije obratio tokom protesta, ali da oni to nisu ni očekivali jer im je cilj bio da pokažu da idu do kraja.


- Nećemo raditi sve dok se ceo postupak Zakona o javnim beležnicima i svi prateći ne vrate u ustavne okvire - kazao je Ristić i dodao da advokati ne odustaju ni od zahteva za smenu ministra pravde Nikole Selakovića.

POVEZANE VESTI

Utorak 21.10.2014. 09:12
Štrajkuju bogataši, u želji za "pravdom" da i dalje mogu nesmetano da gule ovaj narod.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online