Oficir oslobođen optužbi za smrt vojnika tokom bombardovanja
Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je oslobodio penzionisanog general-potpukovnika Milivoja Bojovića optužbi za pogibiju sedmorice vojnika kod beogradske Bolnice "Dr Dragiša Mišović" u noći između 19. i 20. maja 1999. godine u vreme NATO bombardovanja.
Apelacioni sud je ovom odlukom potvrdio oslobađajuću presudu Bojoviću, koju mu je u decembru 2012. izrekao Viši sud u Beogradu, da kao komadant Gardijske brigade nije izvršio krivično delo nepreduzimanje mera zaštite.
Sud je na osnovu nalaza i mišljenja veštaka zaključio da u Bojovićevim postupcima nije bilo propusta koji bi se mogli dovesti u vezu sa stradanjem vojnika.
Na osnovu izvedenih dokaza o naređenjima koja je u relevatnom periodu Bojović izdavao, kao i o svim njegovim potezima, Sud je zaključio da je on u okviru svojih nadležnosti i obaveza apsolutno preduzeo sve što je bilo u njegovoj profesionalnoj i ljudskoj moći na zaštiti jedinice.
Prema relevantnim činjenicama o tragičnom događaju, zasnovanim i na podacima iz saopštenja NATO, Kliničko-bolnički centar "Dr Dragiša Mišović" nije bio cilj NATO avijacije, već je kobne noći kao kolateralnu šetu pogodio zalutali projektil prilikom bombardovanja kasarne na Dedinju, koju je pogodilo sedam od ukupno osam namenjenih bombi.
Komanda NATO snaga je, prema pisanju medija, potvrdila da se kod pada osmog projektila na bolnicu desila tehnička greška, jer je NATO avijaciji prilikom navođenja bombi osmi projektil zalutao 450 metara.
Tog dana na licu mesta poginuli su vojnici Goran Varešan, Slaviša Miljković, Branimir Krnjajić i Predrag Ignjatović, kao i pacijenti bolnice Branko Bošković, Zora Brkić i Radosav Novaković, dok su osam dana kasnije od povreda preminuli vojnici Vojin Pejčinović, Aleksandar Bajin i Dragan Tankosić.