Opanjkava kuma i ima pokriće za to
Dragan Šutanovac je u intervjuu dnevnom listu "Danas" rekao da je u jednom delu članstva Demokratske stranke postojala ideja da partija bude "podupirač Srpske napredne stranke" ali taj deo DS-a više nije u stranci. Iako Tadić, koji je povukao nogu odliva članstva DS, ovako nešto nikada direktno nije izjavio, prekomponovanje vlasti u Vranjskoj Banji, potvrđuje to što Šutanovac priča.
"Na Glavnom odboru u Novom Sadu kandidovane su dve politike. Jedna Borisa Tadića, kroz tekst Miodraga Rakića da je Vučić dobar lider, ali ima lošu stranku, a naša stranka je dobra, ali ima lošeg lidera, pa bi bilo dobro da Vučić vodi DS. Druga politika, i za nju sam se zalagao, jeste da DS treba da bude ili prva u opoziciji ili prva na vlasti i ta politika je pobedila", rekao je član Centralnog izbornog štaba DS Dragan Šutanovac.
Šutanovac je rekao da je DS jedina prava alternativa aktuelnoj vlasti i jedino ta stranka ne stoji "u predvorju Aleksandra Vučića", i da zbog toga nije ništa neobično da je vlast "udarila baš na DS".
Odgovarajući na pitanje zbog čega nije izašao iz DS-a kada je otišao bivši predsednik Boris Tadić, Šutanovac je rekao da se u DS nije ni učlanio zbog Tadića.
"Imao sam sreću da me lično Zoran Đinđić učlani. Za mene je stranka mnogo više od bilo koga. To nije družina Pere Kvržice pa da idemo za njim. To je ozbiljna institucija utkana u naše društvo i državu, državotvorna stranka kako je nekad govorio Tadić. DS ima najbolje ljude i kapacitet za promene", rekao je Šutanovac.
Da je Šutanovac pogodio šta je Tadićeva namera potvrđuje i vest iz Vranjske Banje, u kojoj je na sednici Skupštine gradske opštine smenjen dosadašnji predsednik opštine Predrag Milenković (SPS), a izabrana je nova predsednica Slavica Sotirović iz Nove demokratske stranke (NDS) Borisa Tadića, koju su podržali odbornici SNS i URS.
Prema koalicionom sporazumu koji je potpisan 13. februara novu vladajuću koaliciju u Vranjskoj Banji čine odbornici Demokratske stranke (DS), čiji je ceo odbor u Vranjskoj Banji u međuvremenu prešao u Novu demokratsku stranku (NDS), Srpske napredne stranke (SNS) i Ujedinjenih regiona Srbije (URS), dok u opoziciji ostaje jedino Socijalistička partija Srbije (SPS).