Petak 12. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
3
Sreda 12.02.2014.
18:48
Beta A

"Supermen u Feketiću" se vratio na Jutjub

Video snimak "Supermen u Feketiću" koji je obeležio prošlu nedelju, ponovo je dostupan na sajtu "Jutjuba", saopštila je danas Fondacija "Šer".

Šala je u skladu sa zakonom, kome smeta nek' se ljuti, a ko se ljuti...
 

Tom snimku je dodat tekst s komentarima učešća prvog potpredsednika Vlade Srbije i predsednika Srpske napredne strane Aleksandra Vučića u pružanju pomoći zavejanima na autoputu kod Feketića 1. februara.

"Smatramo da je vraćanje ovog snimka pozitivan korak za razvoj internetskih sloboda", ocenio je Šer u saopštenju.

Ta fondacija je prošle nedelje podnela krivičnu prijavu protiv odgovornih lica po čijoj su prijavi uklanjani video-snimci šaljive sadržine sa Jutjuba i poslala zahtev za informacije od javnog značaja Radio-televiziji Srbije, koja poseduje autorska prava nad originalnim snimkom.

Kako je prerada autorskog dela u svrhu parodije, a bez saglasnosti autora, dozvoljena zakonom, uklanjanje video-snimka bilo je neosnovano i predstavljalo je zloupotrebu prava, naveo je Šer. Fondacija je dodala da postoje indicije da je kompanija po čijim zahtevima je Jutjub onemogućavao pristup tom video-snimku, povukla zahtev za to.

"Time je praktično priznala izvršenje krivičnog dela koje joj je stavljeno na teret, čime je prihvatila činjenicu da je povredila slobodu izražavanja. Naglašavamo da naknadno povlačenje zahteva za uklanjanje sadržaja kompaniju ne oslobađa pravne odgovornosti u ovom konkretnom slučaju, kako pred srpskim, tako i pred američkim sudovima", piše u saopštenju.

Fondacija "Šer" je apelovala na državne organe da što pre utvrde odgovornost svih aktera u neovlašćenom uklanjanju tog snimka, čime bi država jasno potvrdila da je u potpunosti posvećena poštovanju prava na slobodu izražavanja kao temeljnog ljudskog prava.

POVEZANE VESTI

Sreda 12.02.2014. 18:58
Super Mario ga zajebo
Četvrtak 13.02.2014. 07:23
Vučić je zamislio da može sa medijima na isti način kao u Srbiji...
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2025 © - vesti online