Subota 27. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
6
Nedelja 29.12.2013.
17:55 >> 18:13h
telegraf.rs A

Albanci ruše srpsku školu u Prizrenu

U nedelju 29. decembra, u selu Drajčići u opštini Prizren, kosovsko ministarstvo obazovanja počelo sa rušenjem škole koja je do 1999. godine bila istureno odeljenje Osnovne škole “Sredska”, a koju su pohađali zajedno Srbi i Bošnjaci, izjavio je načelnik Prizrenskog okruga Jovica Budurić, piše Telegraf.rs.

Prizren (Foto: Arhiva)
 

Budurić je naglasio da je to jedna od najstarijih škola na teritoriji opštine Prizren, koja funkcioniše punih 109 godina.

"Ovo je još jedna loša poruka raseljenim Srbima da su nepoželjni, a da takozvana kosovska vlada ne poštuje Briselski sporazum, jer ovakva dešavanja pokazuju da je dogovor u sferi obrazovanja za njih neobavezujući", naveo je Budurić u pisanoj izjavi medijima i apelovao na Vladu Srbije i međunarodnu zajednicu da spreči takve vandalizme.

Kancelarija za Kosovo osudila rušenje srpske škole

Vladina Kancelarija za Kosovo i Metohiju osudila je odluku kosovskog ministarstva obrazovanja da sruši školu u selu Drajčići u opštini Prizren, u kojoj se nastava odvijala na srpskom jeziku.

Na ovaj način, rušenjem škole u Drajčićima, Srbima na Kosovu i Metohiji se stavlja do znanja da su oni i njihova deca nepoželjni u Pokrajini, a Priština po ko zna koji put pokazuje da ne poštuje Briselski sporazum ni u jednoj sferi, pa ni u sferi obrazovanja, navela je vladina Kancelarija za Kosovo.

Kancelarija za Kosovo i Metohiju zatražila je od međunarodne zajednice da zaustavi rušenje škole u selu Drajčići i da srpskoj i drugoj nealbanskoj deci omogući da normalno i bezbedno pohađaju školu.

POVEZANE VESTI

Nedelja 29.12.2013. 18:03
E mojBuduricu naso si ti kome da se zalis i vladi srbistanskoj i eurobskoj!
Nedelja 29.12.2013. 18:24
Akaju nam kevu, zarad ISTORIJSKOG DOGAĐAJA koji su naši cenjeni murdovi od političara uspeli da postignu uz pride trećine nobela.
Nedelja 29.12.2013. 19:12
Daleko ce da doguraju kada su poceli skole da ruse... Ko rusi crkve,skole i bolnice nema cemu da se nada!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2025 © - vesti online