Ponedeljak 8. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Utorak 20.08.2013.
17:43
Beta A

"Funkcioneri sa severa Kosova slušaju svoje građane"

Predsednik Skupštine Kosova i Metohije Slavko Stevanović izjavio je danas da funkcioneri na severu Kosova moraju da sprovode odluke svojih građana o odnosu premakosovskim institucijama i da im je nebitno da li će zbog toga biti smenjeni.

Srbi sa severa Kosmeta i dalje se protive izlasku na kosovske izbore 3. novembra
 

"Mi smo predstavnici našeg naroda i dužni smo da sprovodimo odluke naših građana, pa nam je nebitno ako zbog toga treba da budemo smenjeni", rekao je Stevanović novinarima u Zvečanu na otvaranju prostorija skupštine koju su formirali odbornici lokalnih skupština na severu Kosova.

Predsednik Vlade Srbije Ivica Dačić rekao je da će biti smenjeni državni službenici na Kosovu koji ne poštuju politiku vlade. Beograd je pozvao kosovske Srbe da izađu na lokalne izbore Kosova 3. novembra, ali su predstavnici lokalnih samouprava na severu Kosova većinski protiv izlaska na izbore.

"Mnogo je nelogičnog i nepotpunog informisanja u vezi sa izborima koji će biti održani na Kosovu", rekao je na konferenciji za novinare Ljubomir Radović, pomoćnik predsednika opštine Zvečan.

Radović je precizirao da 3. novembra neće biti održani lokalni izbori na Kosovu i Metohiji, već "lokalni izbori Republike Kosova koje je raspisala predsednica Republike Kosova Atifete Jahjaga".

"Izbori su raspisani u skladu sa Zakonom o lokalnim izborima i Ustavom Republike Kosovo, sprovešće ih Centralna izborna komisija Republike Kosovo, a pravo učešća na izborima imaju svi građani Republike Kosovo upisani u centralni izborni spisak", rekao je Radović.

Skupština Kosova i Metohije zaključila je prošle nedelje da je izlazak na izbore 3. novembra neprihvatljiv jer je u suprotnosti sa Ustavom i zakonima Srbije i Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN, i ponovo zatražila da se Ustavni sud što pre odredi prema Briselskom sporazumu Beograda i Prištine.

POVEZANE VESTI

Utorak 20.08.2013. 18:20
tuzno je sta se dogadja sa ovim mucnim narodom na severu,ali sve dok je jugoslavije u srbiji , srbija ce propadati i nestajati.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online