Četvrtak 22. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
3
Nedelja 21.07.2013.
06:04
Beta A

Novi Sad: Statut Vojvodine je neustavan

Kabinet gradonačelnika Novog Sada Miloša Vučevića u saopštenju je optužio predsednika Vlade Vojvodine Bojana Pajtića i njegove saradnike da su odgovorni za donošenje "neustavnog" Statuta Autonomne Pokrajine Vojvodine.

Svaka ozbiljna pravnička polemika sa Bojanom Pajtićem nemoguća: Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević
 

"... Grad Novi Sad poseduje službu za pružanje besplatne pravne pomoći. Ova služba će svakako zadovoljiti pravničku radoznalost i neznanje članova Pajtićevog kabineta, koji su na primeru Razvojne banke Vojvodine te izradom protivustavnog Statuta APV pokazali da su zaista giganti pravne misli", navodi se, između ostalog, u saopštenju.


Statut Vojvodine, kojeg je 2009. godine usvojila Skupština Vojvodine, a potom potvrdila i Skupština Srbije, nije do sada proglašen neustavnim.


Inicijativu za ocenu ustavnosti pokrajinskog statuta podnela su Demokratska stranka Srbije i Nova Srbija, a javna rasprava o ustavnosti i zakonitosti tog akta održana je 21. maja pred Ustavnim sudom Srbije.
 

Spor Dnevnik holdinga i gradonačelnika iz SNS-a

Kompanija u restrukturiranju Dnevnik holding u saopštenju je pozvala gradske i državne vlasti da joj pomognu, a ne da se bave "manipulacijama", pripisavši gradonačelniku Novog Sada Milošu Vučeviću "zlonamernost, manipulacije i lažne tvrdnje".

Vučević je, sa druge strane, optužio pokrajinsku vlast da "zakulisnim igrama" pokušava da uzurpira i umanji akcionarska prava Grada i Republike u tom holdingu.

Predsednik Ustavnog suda Dragiša Slijepčević rekao je na kraju rasprave da će odluka o ustavnosti i zakonitosti Statuta biti doneta najverovatnije u poslednjem kvartalu ove godine.


U saopštenju iz Kabineta gradonačelnika navodi se i da je "svaka ozbiljna pravnička polemika sa Pajtićem nemoguća, budući da se rezultati njihovih poduhvata presuđuju u Specijalnom sudu za organizovani kriminal, ili u Ustavnom sudu". Bojan Pajtić je, inače, doktor pravnih nauka i nastavnik na novosadskom Pravnom fakultetu.


Saopštenje iz Kabineta gradonačelnika izdato je povodom sporenja između Grada i Pokrajine oko preduzeća Dnevnik holding.


Gradske vlasti su u tom saopštenju zatražile da direktorka holdinga Dnevnik Tatjana Brdar bude smenjena jer se svrstala na stranu Pokrajine i tako "uvredila" ostale, većinske akcionare, odnosno Grad i Republiku.

POVEZANE VESTI

Nedelja 21.07.2013. 08:07
Tek kad se uspostavi vlast prava u Srbiji, bice mir i u Novom Sadu !
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online