Nedelja 28. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 15.07.2013.
09:09
Beta A

"Rekonstrukcija nije neprijatna za ministre već stimulativna"

Lideri SNS-a i SPS-a, Aleksandar Vučić i Ivica Dačić sastaće se i danas kako bi razgovarali o detaljima predstojeće rekonstrukcije Vlade. Ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović smatra da rekonstrukcija nije neprijatan događaj za ministre, već da oni to shvataju kao priliku za stimulaciju da rade bolje. Koliko njih li se slaže sa njom?!

Rekonstrukcija je preispitivanje - šta se uradilo i da li se moglo bolje. Mi, ministri, moramo se navići da se preispituje kako smo radili
 

- Rekonstrukcija je preispitivanje - šta se uradilo i da li se moglo bolje. To je prilika da se stimulišu svi, da neko možda dobije neki drugi posao. Za nas, ministre, to nije neprijatan događaj, moramo se navići da se preispituje kako smo radili, kazala je

Dačić: Sigurno menjamo neke ministre

Đukić-Dejanović za RTS.

Istakla je da je zadovoljna što je ministarstvo krenulo sa promenama koje se "ne mogu vratiti nazad", a kao posebno značajne aktivnosti navela je odblokiranje 531 leka koji nije imao cenu, izjednačavanje privatnog i državnog zdravstva i započetu rekonstrukciju kliničkih centara.

Na pitanje, zašto se kasnilo sa rekonstrukcijom kliničkih centara, Đukić-Dejanović je objasnila da prošle godine nije bila gotova projektna dokumentacija i da je počela rekonstrukcija u Nišu, a da će do kraja godine početi radovi na Kliničkom cnetru u Novom Sadu, a početkom sledeće godini i u Beogradu i Kragujevcu.

Rekla je i da građani trenutno ne osećaju poboljšanje u zdravstvu, pošto je "sistemsko organizovanje" tek počelo, ali je dodala da sigurno ima više entuzijazma među zdravstvenim radnicima.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2025 © - vesti online