Subota 21. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 04.06.2013.
17:43
Beta A

Nije bilo nastave u 220 škola

U Srbiji danas nije održana nastava u više od 220 škola koje su nastavile štrajk upozorenja zbog nepostizanja dogovora o reformi obrazovanja sa Ministarstvom prosvete.

Klupe u pojedinim školama ostale prazne zbog štrajka prosvetnih radnika
 

"To je trećina škola koje su naše članice, ali mi smo zadovoljni odzivom, jer je štrajk podržala većina škola iz većih gradova u zemlji", kazao je predsednik Unije sidikata prosvetnih radnika Dragan Matijević za agenciju Beta.

On je rekao da će Sindikat sutra održati sastanak Predsednistva na kojem će odlučiti da li će članovi otići 12. juna pred Ministarstvo prosvete i ponoviti im zhateve.

"Ukoliko mi ne dobijemo poziv od Ministarstva, mi planiramo da odemo kod njih. Ako neće 'Muhamed bregu, hoće breg Muhamedu'", kazao je Matijević.

Unija zahteva ograničavanje broja učenika u odeljenju na 25, odlaganje primene sistema finansiranja po učeniku do 2020. godine, kao i uvođenje obaveznog srednjeg obrazovanja.

Na juče održanom sastanku Ministarstvo prosvete nije prihvatilo ni jedan zahtev Sindikata. Matijević je naveo da će se takvim ponašanjem "urušiti čitav obrazovni sistem". Prvi štrajk upozorenja održan je 22. maja i njemu se priključilo 350 škola, a drugi 30. maja uz učešće oko 600 od ukupno 1.800 škola u Srbiji.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online