Sećanje na žrtve bombardovanja RTS-a
Polaganjem venaca i paljenjem sveća kod spomenika "Zašto?" u beogradskom Tašmajdanskom parku, porodice, kolege i prijatelji odali su poštu radnicima RTS-a, poginulim u bombardovanju 1999. godine.
U napadu NATO-a 23. aprila 1999. godine u 2.06 poginulo je 16 radnika RTS-a.
NUNS: Milanović nije jedini odgovoranNezavisno udruženje novinara U saopštenju NUNS je naveo da se ne sme zaboraviti da je "Ta činjenica, međutim, ne sme da umanji odgovornost ondašnjeg NUNS je naveo da se nada da će Vlada Srbije proširiti mandat |
Poginuli su Jelica Munitlak (27), Ksenija Banković (27), Darko Stoimenovski (25), Nebojša Stojanović (26), Dragorad Dragojević (27), Dragan Tasić (29), Aleksandar Deletić (30), Slaviša Stevanović (32), Siniša Medić (32), Ivan Stukalo (33), Dejan
Marković (39), Milan Joksimović (47), Branislav Jovanović (50), Milovan Janković (59), Tomislav Mitrović (61) i Slobodan Jontić (54).
U ime porodica stradalih radnika okupljenima se obratio Miroslav Medić koji je rekao da porodice još nisu dobile odgovor zašto je bilo potrebno da pogine 16 radnika RTS-a.
"Neko ko je morao da ih zaštiti, to nije uradio. U dva sata i šest minuta raketa NATO pakta je prekinula njihove živote. Ostala je samo večita tuga i sećanje. Danas se, kao mi svih ovih godina pitamo: Zašto?", rekao je Medić.
Glavni i odgovorni urednik Zabavnog programa Dejan Gligorijević rekao je u ime RTS-a da su stradali nevini od najveće vojne sile kojoj svet ni danas ne sme da sudi i da društvo i dalje duguje porodicama i javnosti odgovor na pitanje kome je u tadašnjoj vlasti Srbije bilo važno da bude poginulih u zgradi RTS-a.
Bivši direktor RTS-a Dragoljub Milanović je 2002. godine osuđen na 10 godina zatvora, zbog toga što nije poštovao naređenje tadašnje savezne vlade i ljude i tehniku izmestio iz objekata RTS-a u Aberdarevoj i u Hilandarskoj ulici.
Milanoviću je kazna istekla 1. septembra 2012. godine.