Nedelja 22. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 08.02.2013.
19:28
Beta A

"Veljović kriv za loše stanje u policiji"

Nezavisni policijski sindikat Srbije pozvao je danas direktorka policije Milorada Veljovića da povuče kandidaturu za ponovni izbor na tu funkciju optuživši ga da je odgovoran za loše stanje u policiji i samovolju pojedinih načelnika policijskih uprava.

"Milorad Veljović je kriv što se policija ovih dana bavi sobom umesto da brine o bezbednosti građana"
 

Predsednik tog sindikata Momčilo Vidojević je na konferenciji za novinare u beogradskom Medija centru rekao da bi Veljović morao da zna ko iz policije u javnost iznosi podatke koji su izazvali afere u vrhu vlasti i MUP-a.

"U najmanju ruku ako on to ne iznosi morao bi da zna ko to radi", rekao je Vidojević i dodao da sindikat ne brani niti se brine za ministra unutrašnjih poslova Ivicu Dačića za koga je kazao da je političar koji će se i sam snaći, ali da strahuje za bezbednost
policajaca koji su pratili kriminalce i podnosili o tome izveštaje nadležnima.

Govoreći o Ivici Dačiću, koji je i premijer Srbije, Vidojević je rekao da se Dačić od samog početka obavljanja dužnosti ministra, 2008, pokazao kao čovek koji nije u stanju da reformiše policiju.

"Ivica Dačić je pogrešan čovek na pogrešnom mestu u pogrešno vreme. Nije bio spreman da dođe na čelo MUP-a jer nije bio sposoban i nije imao saradnike da sprovede reforme", smatra Vidojević koji je ponovo ukazao na, kako kaže, samovolju u radu pojedinih načelnika policijskih uprava koji kažnjavaju policajce, a sami krše propise i rasipaju državni novac.

Predstavnik Nezavisnog policijskog sindikata Srbije Goran Radovanović je nazvao direktora policije Milorada Veljovića "makijavelistom koji smatra da svaki cilj opravdava sredstvo".

"Milorad Veljović je kriv što se policija ovih dana bavi sobom umesto da brine o bezbednosti građana", smatra Radovanović govoreći o izbijanju afera u policiji i MUP-u i sporovima u vlasti o tome ko će biti novi direktor policije.

Radovanović je rekao i da je Miodrag Rakić, bivši šef kabineta nekadašnjeg predsednika Srbije Borisa Tadića, bio Veljovićev "mentor" i da je u stvari Rakić za vreme prošle vlasti odlučivao o svemu u policiji i službama bezbednosti.

"Rakić je odlučivao o svemu, o svim postavljenjima, a Veljović je bio njegova produžena ruka", rekao je Radovanović koji je pozvao stranke u vladajućoj koaliciji da prilikom izbora direktora policije vode računa o građanima, a ne o svojim unutarstranačkim interesima.

Radovanović je rekao i da su "fioke Milorada Veljovića popunjene komprpmitujućim materijalom o mnogim ljudima iz državnog vrha i policije".

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online