Subota 6. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
16
Sreda 06.02.2013.
13:28
Blic A

"Dajte pare ili gasite RTS"

Beskamatni kredit od 1,8 miliona evra koji je Vlada Srbije odobrila Javnom servisu nije dovoljan za rešavanje problema, kaže direktor RTS Aleksandar Tijanić.

  RTS nema načina da zaradi dodatni novac

"Obaveza države je da Javnom servisu obezbedi fond od 100 miliona evra, dok će RTS ove godine imati samo 68 miliona", kaže Tijanić, prenosi "Blic".

On navodi da je RTS sada dobio 1,8 miliona evra, ali da to nije dovoljno ni za plate 4.000 radnika od kojih je 1.000 višak.

"Postoje tri izvora sredstava - marketing, pretplata i budžet. Ako država zbog loših zakona i neefikasnosti ne može da obezbedi potreban novac, onda ima dve opcije: ili da sredstva koja nedostaju dopuni iz budžeta ili da ugasi Javni servis", kaže Tijanić.

On je krajem prošle godine tražio od države da RTSu obezbedi mesečno tri miliona evra, upozoravajući da bez toga javni servis neće izdržati do februara.

Tijanić kaže da RTS nema načina da zaradi dodatni novac, a prihodi od TV pretplate su nedovoljni jer je plaća 30 odsto domaćinstava.

"Izgubićemo u gledanosti prvi put posle sedam godina jer nemamo novca da ulažemo u program, serije, filmove. Kao da neko favorizuje komercijalne televizije, pokušavajući da Sulejmana nametne kao obrazac kulture", kaže Tijanić.

Sreda 06.02.2013. 13:29
GASI odmah ....!!!
Sreda 06.02.2013. 16:08
Da mu možda ne krče creva!?
Sreda 06.02.2013. 13:33
Тијанићу!Имаш превише запослених,а водитељке-водитељи дневника у 19.30 имају плату 250.000 дин.Неспособан си и иди са те функције.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online