Nedelja 14. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
17
Utorak 05.02.2013.
22:47
Beta A

Srbija prvi put u istoriji diplomatski sarađuje sa Saudijskom Arabijom

Vlada Srbije usvojila je odluku o uspostavljanju diplomatskih odnosa sa Saudijskom Arabijom na rezidencijalnoj osnovi, saopštilo je u utorak ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

 

Saudijska Arabija jedina je arapska zemlja s kojom Srbija nikada nije imala diplomatske odnose i uspostavljanje diplomatskih odnosa i otvaranje ambasade u Rijadu daće zamajac razvoju međusobnih političkih i ekonomskih odnosa, intenziviranju političkog dijaloga i građenju međusobnog poverenja, navodi se u saopštenju.


Tu odluku, na predlog ministra spoljnih poslova, vlada je donela na sednici održanoj u ponedeljak.


Saudijska Arabija je jedna od najuticajnih arapskih i islamskih zemalja, veoma aktivna u globalnim i regionalnim međunarodnim organizacijama.


Uspostavljanje diplomatskih odnosa na rezidencijalnoj osnovi omogućiće jačanja ekonomske saradnje, imajući u vidu i veoma pozitivna iskustva koja Srbija ima s drugim arapskim zemljama, navodi se u saopštenju.

Utorak 05.02.2013. 23:04
Jesu li poslali "diplomatu" ili oficira za vezu...???
Utorak 05.02.2013. 23:26
Ljudi, mesate Saudi Arabiju sa Turskom. Niko nije reko da se moramo voleti i ljubiti. Saradnja je nesto neobhodno Srbiji, Podrzka nam je neobhodna! Nema veze dali od kineza ili Arapa. Rusi su nas ostavili na cedilu ved 1999 godine. I izvinite opet ali gramatika mi nije 100% i svestan sam toga.
Sreda 06.02.2013. 01:16
Nisu nama rusi krivi. Sami smo sebi teski i nepodnosljivi. Sta su trebali za nas da rade ili urade? A mi da se Djikujemo i Svilanujemo? Da nam nije bilo Djikija, ne bi bilo ulica i bulevara sa njegovim imenom, a ni svile ne bismo imali, pa nas ni svilene bube ne bi mogli koristiti(nismo lisce duda). E jesmo neki narod kratke pameti, kratke kose i jos kraceg pamcenja, kraceg od 3 minuta. PS. Kraceg pamcenja nego sto je Djiki govorio na VOA, 1999 god., da se Srbija treba bombardovati sve dotle dok joj se kicma ne slomi i padne na kolena. Ja sam bio u sklonistu i to slusao. Sada sam nad zemljom. Ne rado se toga secam, a i ne volim takve dogadjaje. Neki su, cini mi se bili na pogresnoj strani?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online