Četvrtak 5. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 15.11.2012.
20:10
Beta A

Dačić: Uspešna poseta Sloveniji

Premijer Ivica Dačić ocenio dvodnevnu posetu Sloveniji kao veoma uspešnu i istakao da dve zemlje imaju izuzetno dobre odnose bez otvorenih političkih pitanja.

 Ekonomska saradnja Srbije i Slovenije je uspešna, konstatovao je Dačić i složio se sa domaćinima da je treba proširiti
 

"Imao sam uspešnu posetu, dobre političke razgovore s premijerom, predsednikom Slovenije i predsednikom parlamenta, ali i s predstavnicima kompanija i udruženja menadžera gde smo konstatovali da nemamo otvorenih političkih pitanja", rekao je Dačić novinarima.

Prema njegovim rečima, od Slovenije očekujemo dalju podršku na putu ka EU i da dve vlade treba da omoguće kompanijama zajednički nastup na trećim tržištima.

Ocenivši ekonomsku saradnju kao izuzetno uspešnu, premijer Srbije je napomenuo da su investitori i jedne i druge zemlje našli interes da ulažu u Sloveniju i u Srbiju.

On je ponovio da postoji mogućnost zajedničkog nastupa na trećim tržištima, o čemu je razgovarao jutros s Udruženjem menadžera, ali je podržao i ideju konzorcijuma firmi iz regiona.

Dačić je, naime, u razgovoru jutros s menadžerima saznao da su oni već formirali konzorcijum za gredjevinske poslove u kojem je trenutno 41 firma iz svih zemalja bivše Jugoslavije, a cilj je zajednički nastup na nekim tradicionalnim tržištima na kojima smo nekad bili prisutni.

"Zato podržavam akciju da se organizuje skup 100 najvećih biznismena regiona, što je predlagano na sličnom skupu u Arandjelovcu, a Srbija će maksimalno doprineti organizaciji takvog jednog samita", naveo je Dačić.

On je još jednom ponovio da će sastanci dve vlade, slovenačke i srpske, ubuduće buiti redovno održavani jednom godišnje, a prvi takav samit planiran je za proleće naredne godine.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
  • 2026 © - vesti online