Koliko košta cvetić na reveru?
Odlukom Predsedništva, povodom Dana primirja u Prvom svetskom ratu, svi funkcioneri treba da nose amblem Natalijina ramonda. Iz budžeta za ovaj bedž izdvojeno 300.000 dinara.
Članovi Vlade, funkcioneri, zaposleni u državnim organima, javnim peduzećima u ponedeljak, 11. novembra, imaće isto obeležje - na vidnom delu garderobe amblem cveta – Natalijinu ramondu.
Kako je ranije saopšteno iz Predsedništva cvetić je zapravo trebalo da se nosi cele prošle nedelje, a među prvima na rever su je "okačili" članovi SPS. Tako su sinoć na premijeri filma "Beogradska oaza" premijer Ivica Dačić i predsednik Skupštine Beograda Aleksandar Antić (SPS) imali amblem na reveru.
Inicijativa da se nosi na Dan primirja u Prvom svetskom ratu cvet koji, kada se osuši, ako se zalije može oživeti, potekla je iz kabineta predsednika Srbije. Za ovu simboliku iz budžeta je izdvojeno 300.000 dinara, saznaje list "Blic".
Dan primirja prvi put se obeležava i neradno. Prema odluci Vlade, amblem ili bedž preporučuje se i studentima, sportistima, i to ne samo na praznik već i na sednici pre Dana primirja.
Prema zaključku Vlade, za ovaj način obeležavanja praznika - na vidljiv i upečatljiv način - novac je predviđen budžetom iz Ministarstva rada, resora lidera PUPS Jovana Krkobabića.
"Blic" nije uspeo da sazna koja je firma pravila amblem i po kojim kriterijumima. Iako je reč o sumi koja nije opterećujuća za budžet, lopta je prebacivana iz dvorišta ministarstva u Predsedništvo i obrnuto. U ministarstvu kažu da je sve odradilo Predsedništvo, njihov je bio i dizajner, a i "cvetiće su oni poslali".
Stanislava Pak, šefica pres službe Predsedništva rekla je za "Blic" da je sve dobijeno iz ministarstva. Ono što je izvesno - Vlada Srbije dobiće 300 komada amblema, ali nije bilo moguće saznati da li će svi zaposleni imati svoj cvetić.
Natalijina ramonda raste u Srbiji, ali i na Kajmakčalanu.