Ponedeljak 19. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Petak 09.11.2012.
15:33
Beta A

Knežević: Neću tužiti državu

Ministar poljoprivrede Srbije Goran Knežević saopštio je danas da neće tužiti državu zbog toga što je 13 meseci proveo u pritvoru.

Goran Knežević ispred suda posle oslobađajuće presude
 

"Neću tužiti svoju državu Srbiju, jer nisu građani krivi za bahatu i korumpiranu vlast Demokratske stranke, čiji je jedini cilj bio razaranje društva i kompromitovanje ljudi koji su iskreno želeli da Srbija napreduje", naveo je Kneževiće u pisanoj izjavi koju je medijima dostavio njegov pravni tim.

On je dodao: "ni kriv ni dužan, samo zato što sam se našao na putu moćnicima bivšeg režima, proveo sam nezakonito u pritvoru trinaest meseci, trpeći najteže javne uvrede, klevete i poniženja".

Istakao je da ne želi da govori o "mukama i patnjama" kroz koje su prošli njegova porodica, posebno deca, i prijatelji.

"Neka pakao kroz koji smo prošli moja porodica, prijatelji i ja, a kasnije i Srpska napredna stranka u kojoj sam se iskreno angažovao, ostane samo jeziva uspomena na vreme koje se u Srbiju više ne sme vratiti", naveo je Knežević povodom medijskih spekulacija da će tužiti državu i tražitu odšetu od 100.000 evra.

Kneževiću je suđeno po optužnici za zloupotrebe u dodeli građevinskog zemljišta i on je 1. novembra prvostepenom presudom oslobođen optužbe.

Petak 09.11.2012. 15:46
Hvala Bogu! Umesto da se ganja preko suda sa državom za 100000 evra, može se malo više angažovati na poslu i zaraditi veću sumu!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online