Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
5
Četvrtak 27.09.2012.
16:22
RTS A

Poslednji pozdrav za pilota heroja

U komandi komandi Vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane Vojske Srbije u Zemunu održan je komemorativni skup povodom tragične smrti pilota majora Gorana Savića. Uz porodicu, kolege i prijatelje, komemoraciji su prisustvovali ministar odbrane Aleksandar Vučić i načelnik generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Ljubiša Diković.

Od pilota Savića, koji je nastradao u tragediji koja se dogodila u Novoj Pazovi tokom ispitivanja aviona "lasta", oprostili su komandant Vojnog vazduhoplovstva, brigadni general Ranko Živak, bivši i sadašnji piloti i mnogobrojni prijatelji.

O životu, školovanju i radu, Savića a posebno njegovoj o ljubavi prema letenju, kao i brizi o porodici i mladim kolegama govorili su direktor Tehničko opitnog centra pukovnik Slobodan Ilić i kolega sa klase potpukovnik Goran Radosavljević

Major Goran Savić rođen je 1973. godine u Zenici. U Vojsci je bio od 27. septembra 1997. godine, a u Centru za letna ispitivanja Tehničkog opitnog centra od 13. jula 2011. godine.

Dugo godina radio je kao stariji nastavnik letenja u obuci kadeta Vojne vazduhoplovne akademije. Na nedavno održanom mitingu "Batajnica 2012" major Savić imao je svoj prvi zvanični solo nastup. Bio je oženjen i otac dva sina.

"Još kao pitomac postizao je najbolje rezultate u akrobatskom letenju i na bojevim gađanjima, a biti pilot za njega je bilo sve", rekao je Radosavljević, koji se u ime kolega 50 klase Vojne akademije oprostio od Savića.

Bio je i odličan programer i radio-amater, naveo je Radosavljević dodavši da je Savić, ipak najviše od svega voleo letenje i da je činio sve kako bi što duže ostao u vazduhu.

"Bog je na nebu, ljudi su na zemlji, a piloti su negde između", podsetio je

Služio je kolegama na čast, porodici na ponos, a pamtićemo ga kao heroja koji je žrtvovao svoj život da bi spasao nedužne, rekao je Radosavljević podsetivši da je Savić juče svesno ostao u avionu kako bi letilicu usmerio u dvorište između dva stambena objekta.

Savić će, kako je najavljeno na komemorativnom skupu, biti sahranjen u petak u 15 sati na groblju u Čajetini.

POVEZANE VESTI

Četvrtak 27.09.2012. 16:33
Нек му је вечно плаво небо! Вечан помен, Савке, хероју !!!
Četvrtak 27.09.2012. 16:35
Saucesce porodici...slava ti heroju|
Četvrtak 27.09.2012. 16:38
Нек му Господ Бог душу проси !
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2025 © - vesti online