Utorak 13. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Utorak 29.05.2012.
08:08
Beta A

Otkazan festival koji slavi naciste i Kepira

Otkazan je Festival EMI, koji je u julu trebalo da bude održan u Kanjiži i na kojem je trebalo da nastupe i neki neonacistički bendovi, kao i advokat pokojnog Šandora Kepira, optuženog za učešće u zločinima tokom novosadske racije, 1942. godine.

Šandor Kepiro

To je u izjavi za Radio-televiziju Vojvodine potvrdio Sabolč Kavai iz nevladine organizacije "Rakoci", ali nije želeo da navede razloge za otkazivanje festivala.

"Ove godine neće biti održan festival", rekao je kratko Kavai.

Mediji su prošle sedmice najavili da će u Kanjiži u julu biti održan "EMI festival" na kojem je najavljeno učešće i nekih neonacističkih bendova, a "specijalni gost" je trebalo da bude advokat pokojnog Šandora Kepira, koji je optužen za učešće u zločinima u fašističkoj Novosadskoj raciji 1942. godine.

U sklopu festivala trebalo je da se održi i predavanje o Miklošu Hortiju, regentu koji je za vreme Drugog svetskog rata vladao kvislinškom Mađarskom, koga u najavi nazivaju "vitezom".

Bilo je najavljeno i predavanje članova ekstremne desničarske stranke Jobik iz Mađarske o restituciji, a u pozivu na festival za Vojvodinu se koristi izraz "Južna regija", što je asocijacija na "Veliku Mađarsku".

Festival "EMI Tabor" samo je deo tradicionalnog marša protiv Trijanonskog sporazuma, koji u Budimpešti organizuje ekstremistički Pokret "64 županije" svakog 4. jula. Trijanonskim sporazumom nakon poraza u Prvom svetskom ratu, Mađarska je izgubila dve trećine teritorije.

Festival je bio zakazan od 6. do 8. jula.

Utorak 29.05.2012. 09:20
Ispravno i već je trebalo ranije.
Utorak 29.05.2012. 10:28
a ko je dozvolio da se zakaze? srbi cele srbije se moraju udruziti za spas srobije!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online